Wpis z mikrobloga

  • 754
Moi mili, dostałem od Google płatność za reklamy. Myślałem, że będę mógł wypłacić wszystko zbiorczo po dwóch miesiącach, jednak płatności są automatyczne. Postanowiłem więc przelać zgodnie z obietnicą pieniądze na dzieci niedosłyszące już teraz i nie czekać na zbawienie. Drugi przelew puszczę po otrzymaniu kolejnej płatności – jeśli zostanie przekroczony próg minimalnej kwoty do wypłaty. Jeśli jednak nie przekroczę tego progu, wyłączę reklamy i przeleję kwotę z własnych pieniędzy. Na ten moment kwota za grudzień wynosi niecałe 60 zł.
ALE
W międzyczasie magiczny algorytm YouTube wypromował jeden z moich ostatnich filmów, przez co treści z mojego kanału zyskały w zeszłym tygodniu ponad 40 tysięcy wyświetleń, co przełożyło się na około 224 zł przychodu. Korzystając z tego zbiegu okoliczności, te pieniądze również zamierzam przeznaczyć na fundację Echo. Tak więc po 20 stycznia wkleję kolejne potwierdzenie przelewu kwoty z AdSense z reklam na stronie i YouTube.
#tonskladowy
źródło: comment_1672208300pzQyPMJKoSOQu6Yni9n44c.jpg
  • 72
@tumiwisizm takie mi wygenerował bank wczoraj kiedy kliknąłem w "potwierdzenie transakcji"


@Roszp: Są dwa potwierdzenia. Jedno jest przed sesją elixir i jest to zlecenie przelewu. W tym momencie możesz napisać do banku "Aaa rozmyśliłem się, cofnijcie przelew" i oni to zrobią. Drugie to potwierdzenie przelewu, pojawia się w momencie kiedy już nie ma opcji anulowania.

I to jest właśnie najlepsze potwierdzenie.

Tak tłumaczę, taka ciekawostka.
nigdy nie zrozumiem rodziców jajcarzy. Kajetan Kajetanowicz, Marcin Marcinkiewicz. Serio nie ma innych imion, tylko rodzice dają jak najbardziej podobne do nazwiska? xD


@zbaszynek: Przecież to zajebiste, jakie w takim razie byłoby w porządku?
@6182 jest taki wskaźnik jak rpm - przychód z tysiąca wyświetleń, on jest zależny od grupy docelowej do której trafiasz, ale też od ilości wyświetlanych reklam, ich klikalności i pewnie kilku innych czynników. Najwyższy rpm w tym miesiącu miałem 27,14 zł, ale średnio mam poniżej 9 zł. W tym momencie za 1000 wyświetleń dostaję 4,98 zł a średnią z miesiąca mam na poziomie 5,94 zł.
@BornToDie69 wydaje mi się, że tak. Tylko patrz na komentarz wyżej, to zależy od wielu czynników. Taki Gimper ostatnio mówił, że wyciąga miesięcznie 30-50k z samych reklam na yt.
@Roszp: aha czyli totalnie uznaniowo.
To od jakiegos progu subow/wyswietlen zapraszają do zarabiania? Sam mam pare filmow po pare tysiecy a przelewu nie dostalem
@6182: próg, żeby przyłączyć się do programu partnerskiego, wynosi 1000 subskrypcji i 4000 godzin łącznego odtwarzania Twoich filmów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Tak, żeby to zobrazować: przy 40k odtworzeń, dosyć długich materiałach (na kanale mam albo godzinne podcasty, albo 10-20 minutowe materiały z testowania #audiovoodoo) i całkiem wysokiej retencji (średnio ponad 50% obejrzanego materiału) mam w tym miesiącu 5000 godzin oglądania.
Im większa ilość wyświetleń, tym te wszystkie statystyki
@WhyCry: Pamiętam! Wszystkie dokumenty idą do mojej księgowej, podatek biorę na siebie.

Ile twoje filmy musiałyby robić wyświetleń, żeby się z tego utrzymać zamiast etatu?


@analboss: nie rozważam takiej opcji, ale z tych danych, które mam dzisiaj wynika, że żeby osiągnąć minimalną krajową, musiałbym robić 588 tysięcy wyświetleń miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nigdy nie zrozumiem rodziców jajcarzy. Kajetan Kajetanowicz, Marcin Marcinkiewicz. Serio nie ma innych imion, tylko rodzice dają jak najbardziej podobne do nazwiska? xD


@zbaszynek: pozmieniam trochę imiona, ale sens ten sam zostanie: moja kumpela Agata wyszła za mąż i po ślubie nazywa się Agata Agatowicz. Jej sąsiadka jeszcze przed ślubem się wyśmiewała, że co to za idiotyczne połączenie, że nie powinna zmieniać nazwiska itd. A po jakimś czasie okazało się, że