Wpis z mikrobloga

  • 754
Moi mili, dostałem od Google płatność za reklamy. Myślałem, że będę mógł wypłacić wszystko zbiorczo po dwóch miesiącach, jednak płatności są automatyczne. Postanowiłem więc przelać zgodnie z obietnicą pieniądze na dzieci niedosłyszące już teraz i nie czekać na zbawienie. Drugi przelew puszczę po otrzymaniu kolejnej płatności – jeśli zostanie przekroczony próg minimalnej kwoty do wypłaty. Jeśli jednak nie przekroczę tego progu, wyłączę reklamy i przeleję kwotę z własnych pieniędzy. Na ten moment kwota za grudzień wynosi niecałe 60 zł.
ALE
W międzyczasie magiczny algorytm YouTube wypromował jeden z moich ostatnich filmów, przez co treści z mojego kanału zyskały w zeszłym tygodniu ponad 40 tysięcy wyświetleń, co przełożyło się na około 224 zł przychodu. Korzystając z tego zbiegu okoliczności, te pieniądze również zamierzam przeznaczyć na fundację Echo. Tak więc po 20 stycznia wkleję kolejne potwierdzenie przelewu kwoty z AdSense z reklam na stronie i YouTube.
#tonskladowy
Roszp - Moi mili, dostałem od Google płatność za reklamy. Myślałem, że będę mógł wypł...

źródło: comment_1672208300pzQyPMJKoSOQu6Yni9n44c.jpg

Pobierz
  • 72
nigdy nie zrozumiem rodziców jajcarzy. Kajetan Kajetanowicz, Marcin Marcinkiewicz. Serio nie ma innych imion, tylko rodzice dają jak najbardziej podobne do nazwiska? xD


@zbaszynek: Przecież to zajebiste, jakie w takim razie byłoby w porządku?
via Android
  • 0
@6182 jest taki wskaźnik jak rpm - przychód z tysiąca wyświetleń, on jest zależny od grupy docelowej do której trafiasz, ale też od ilości wyświetlanych reklam, ich klikalności i pewnie kilku innych czynników. Najwyższy rpm w tym miesiącu miałem 27,14 zł, ale średnio mam poniżej 9 zł. W tym momencie za 1000 wyświetleń dostaję 4,98 zł a średnią z miesiąca mam na poziomie 5,94 zł.
via Android
  • 0
@BornToDie69 wydaje mi się, że tak. Tylko patrz na komentarz wyżej, to zależy od wielu czynników. Taki Gimper ostatnio mówił, że wyciąga miesięcznie 30-50k z samych reklam na yt.
@Roszp: aha czyli totalnie uznaniowo.
To od jakiegos progu subow/wyswietlen zapraszają do zarabiania? Sam mam pare filmow po pare tysiecy a przelewu nie dostalem
@6182: próg, żeby przyłączyć się do programu partnerskiego, wynosi 1000 subskrypcji i 4000 godzin łącznego odtwarzania Twoich filmów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Tak, żeby to zobrazować: przy 40k odtworzeń, dosyć długich materiałach (na kanale mam albo godzinne podcasty, albo 10-20 minutowe materiały z testowania #audiovoodoo) i całkiem wysokiej retencji (średnio ponad 50% obejrzanego materiału) mam w tym miesiącu 5000 godzin oglądania.
Im większa ilość wyświetleń, tym te wszystkie statystyki