Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
@Howard_Roark: Wydaje mi się, że tutaj masz rację, ludzie nie rozumieją, że mieszkanie/dom to specyficzne dobro, którego pozyskiwanie powinno być ograniczone, z jakiegoś powodu ograniczamy dostęp do niektórych dóbr (np. broni) ze względu na to, że może zostać źle użyte, tak samo jak piszesz, pozyskiwanie mieszkań na dużą skalę wywołuje wiele szkód w społeczeństwie jak i również ekonomii.

Moim zdaniem bardziej niż na podatku skupiłbym się po prostu na ograniczeniach i
@interpenetrate: flipery ? Chlopie ty zycia nie znasz. Poszekaj jak wjada wielkie fundusze inwestycyjna na pelnej kuuu..... Na dzielnicy kupia wszystkie domy/mieszkania tani kredyt maja a zreszta do portfolio to za kazda cene mozna kupic przeciez. Potem z tych mieszkan polowa stoi sobie pusta a z drugiej kasiure z wynajmu ogromna bo od kogo wynajmiesz jak oni maja wszystko.
@interpenetrate: Dodaj zwolnienie od podatku jeżeli nieruchomość została odziedziczona w linii prostej i było się zameldowanym co najmniej 10 lat. W prostych słowach domy/mieszkania rodzinne bez podatku, ale tylko jedna taka nieruchomość, w której się na prawdę mieszkało za dzieciaka.
@interpenetrate: dosyć radykalne podejście, niestety o wartość podatku zostałaby podniesiona cena najmu. Koniec końców zwykły Kowalski by zapłacił. Jednak problem z dostępnością mieszkań istnieje. Moim prywatnym zdaniem, przy oddaniu osiedla do użytku powinien być wymóg, że np. 70% mieszkań jest na cele własne mieszkaniowe, 30% mogą nabyć podmioty zajmujące się najmem . Powinien być jakiś rejestr osób/firm, które świadczą usługę wynajmu nieruchomości i powinno być to kontrolowane, za niezgłoszenie jakaś realna
Dwadzieścia lat tyrałem na własnej działalności, nie rozpierda$€£em pieniędzy na durnoty w stylu nowe BMW, inwestowałem zarobione pieniądze w firmę a także lokowałem je w nieruchomości. Kupiłem 4 mieszkania w czasach kiedy za metr wołali średnio 5 tys (Trójmiasto) plus jedno dla siebie. Żadnych kredytów. Dlaczego miałbym płacić jeszcze jakiś dodatkowy podatek (od wynajmu już płacę)? Bo chciałem mieć dodatkowe zabezpieczenie finansowe a te ćwoki z rządu szukają już dodatkowych pieniędzy? Niech
@interpenetrate: wszystko super, ale marża dewelopera to 30%. Z całości nie zejdą. Ile realnie mogą zejść przy całkowitym braku popytu? Do 15? Nikt nie będzie ryzykował kapitału, jak obligacje masz wyżej oprocentowane. Tym sposobem cena mieszkania spadnie z miliona na 850k. Wiele to nie zmieni w dostępności, a zakładam najlepszy dla twojego pomysłu scenariusz, gdzie nie będzie ograniczenia podaży ¯\_(ツ)_/¯
Fakt, niech każdy kupuje to na co ma ochotę. Ja sobie w takim razie wykupię źródła słodkiej wody w okolicy Twojego miasta, i w sumie to zatrzymam je dla siebie, bo nie podoba mi się Twoje sąsiedztwo. xD


@Howard_Roark: oho porównaj jeszcze mieszkanie do jedzenia XDDD za jedzenie trzeba płacić, a to dobro podstawowe!!! wielkie korporacje i rolnicy wykupili wszystkie zasoby i zarabiają na nas!!! XDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@President_Hubert:

inwestowałem zarobione pieniądze w firmę a także lokowałem je w nieruchomości. Kupiłem 4 mieszkania w czasach kiedy za metr wołali średnio 5 tys (Trójmiasto) plus jedno dla siebie. Żadnych kredytów. Dlaczego miałbym płacić jeszcze jakiś dodatkowy podatek (od wynajmu już płacę)?


Po to aby inni podobni tobie byli mniej skłonni do inwestowania/spekulacji na rynku mieszkań a, przerzucili swoje środki na coś przydatnego społeczeństwu, np rozwój firm poprzez wykup akcji.
O to w tym właśnie chodzi, że wykupywanie mieszkań pod inwestycje/wynajem utrudnia dostęp i podbija ceny ludziom, którzy ciułają sobie na swoje własne cztery kąty. Potrzeba schronienia jest dość podstawową sprawą, a nie jakimś dobrem luksusowym.

Nie wyrażam tutaj jakiegoś kategorycznego zdania w opinii podatku proponowanego przez OPa. Po prostu zwróć uwagę, że to nie jest taka prosta sprawa, jak "odwal się, ja zarobiłem". Równie dobrze jakiś fundusz z bilionowym kapitałem może