Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400.


@interpenetrate: no ale czynsz 300-400 to dla wspólnoty mieszkaniowej. Co ty chcesz za darmo mieszkać w czyimś mieszkaniu i płacisz tylko czynsz spółdzielni? xD
@fff112: Ty byś pewnie klaskał jakby jakiś fundusz wykupił całe zasoby wody pitnej w twojej okolicy i sprzedawał ją z marżą 10 000% no bo wolny rynek!!!
@interpenetrate: jak widać w komentarzach Polska to nadal kraj rolniczy z prostymi chłopami lub potomkami tychże chłopów posługujących się tylko i wyłącznie chłopskim rozumem xD w sumie obrażam teraz troche chłopów bo oni to chociaż ziemie kupują i inwestują w gospodare, która tworzy jakąś wartość dodaną.

Szczyt inwestycji wszystkich tych tutaj Rockefellrów to wzięcie #!$%@? w kredyt kawalerki na wynajem żeby potem dokręcać śrubę i doić kogoś kto mógłby te pieniądze
@Howard_Roark: biednemu zawsze wiatr w oczy i #!$%@? w dupe. nie da sie kazdej potrzeby zaspokoic a juz napewno dodatkowy podatek nie przyblizy ciulacza do swojego m3. nieruchomosci jest na rynku bardzo duzo tylko nie koniecznie w tych najlepszych (nowych) lokalizacjach. pretensje kierujcie do swoich rodzicow ktorzy nie mysleli nad przyszloscia w tym chlewie i perspektywa 500zl miesiecznie wystarczyla do wydania was na swiat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adammik:

jako ulokowanie kapitału czy jako inwestycja? Przypomnę, że akcje są obarczone ogromnym ryzykiem względem nieruchomości.


Jako i to i to, jak widać nieruchomosci tez są obarczone dużym ryzykiem krachu i przewartosciowania. Zresztą można dywersyfikować, na sp500 jak się wrzuciło w latach 70 to i tak jest się teraz na plusie mimo zawirowan. Nie muszą być to akcje, są obligacje, etf, akcje dużych spółek etc.
@interpenetrate: kupiłem sobie dwa mieszkania w górach, pracują na wynajmie krótkoterminowym. Wiedziałem, że takie komuchy w końcu wyciągną łapy po kolejne podatki od majątku, który kupiłem za kapitał, od którego już podatek zapłaciłem. Na szczęście formalnie są to lokale usługowe na 23% vat i nie można tam mieszkać całorocznie - zabezpieczyłem się przed takimi pomysłami na jakiś czas. Ogólnie zalecam wzięcie się za pracę.
U nas to reguluje prawo, to raz, a dwa przypadki zajęcia źródeł wody pitnej w celu kontroli to chyba mają miejsce w krajach Afryki, Azji, Ameryki Południowej...

I tak jak napisał ktoś wyżej - pewne dobra są szczególne. Wspomniane talerze takimi nie są.


@lycaon_pictus: no pewnie - kawalerka w nowym budownictwie w atrakcyjnym mieście wojewódzkim jest takim dobrem szczególnym, co nie? XD

Dlaczego ten podawany przykład dobra podstawowego jakim niby jest
@interpenetrate: jak już wymyślasz komusze debilizmy to chociaż takie które Tobie (najemcy) nie szkodzą, to co zaproponowałeś to po prostu zostanie przerzucone na najemcę

szczyt kretynizmu, i do tego jeszcze uderzający w pomysłodawcę :) no gratuluję, przyszły wybroco neo-pis :) dajta 13 i 15 a potem zdychanie z głodu bo ceny podnieśli
@bylem_zielonko:

no pewnie - kawalerka w nowym budownictwie w atrakcyjnym mieście wojewódzkim jest takim dobrem szczególnym, co nie? XD

Dlaczego ten podawany przykład dobra podstawowego jakim niby jest dach nad głową to nie może być jakiś mały pokoik w małej miejscowości z 5 tys mieszkańcami, tylko komuchy oczywiście mówią o kawalerkach w centrum wawy i narzekają, że ceny wysokie XD

A kto powiedział, że to od razu musi być w nowym
Potrzeba schronienia jest dość podstawową sprawą, a nie jakimś dobrem luksusowym.


@Howard_Roark: Wyborny fragment, Milordzie.

Nie jestem z tych świrów, którzy uważają, że każdy powinien mieć mieszkanie od Państwa, ale też nie może być tak, że zarabiając 2 średnie krajowe wciąż stać mnie na gówno i nigdy nie kupię domu/mieszkania choćby na sensowne raty.

No chyba, że jakąś klitkę 25 metrów kwadratowych.