Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
@Howard_Roark: nikt ci nie broni kupic kawalek ziemi i wybudowac sobie budynek
ludzie tak robia i nie trzeba walczyc o mieszkanie
lokalizacje tez sam wybierasz.

W Amsterdamie widzialem osiedle kontenerowe fajna alternatywa dla standarowego budownictwa

wybor jest duzy wystarczy chwile pomyslec zamiast narzekac ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
O to w tym właśnie chodzi, że wykupywanie mieszkań pod inwestycje/wynajem utrudnia dostęp i podbija ceny ludziom, którzy ciułają sobie na swoje własne cztery kąty. Potrzeba schronienia jest dość podstawową sprawą, a nie jakimś dobrem luksusowym.


@Howard_Roark: Jeżeli ktoś kupuje na cele inwestycyjne to zwiększa podaż na rynku najmu a tym samym obniża ceny najmu mieszkań. Póki mieszkanie jest używane to nie stanowi to żadnego problemu. Taki zakup zwiększając cenę zakupu
Dwadzieścia lat tyrałem na własnej działalności, nie rozpierda$€£em pieniędzy na durnoty w stylu nowe BMW, inwestowałem zarobione pieniądze w firmę a także lokowałem je w nieruchomości. Kupiłem 4 mieszkania w czasach kiedy za metr wołali średnio 5 tys (Trójmiasto) plus jedno dla siebie. Żadnych kredytów. Dlaczego miałbym płacić jeszcze jakiś dodatkowy podatek (od wynajmu już płacę)? Bo chciałem mieć dodatkowe zabezpieczenie finansowe a te ćwoki z rządu szukają już dodatkowych pieniędzy? Niech