Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
Możesz to nazywac jak chcesz, próba zagarnięcia albo ograniczania dysponowania moja własnością zawsze będzie dla mnie komunizmem

No spoko tylko, że to się nazywa ignorancja. Tak się składa, że wszedłeś w dyskusję więc bycie ignorantem odbiera ci trochę na wiarygodności.
@liczy_no_ze_niby_nie:
Właśnie uznałeś, że każdy istniejący podatek czy ten śmieszn nowy przepis zabierający ci auto jak jeździsz po pijaku to "komunizm", nie wiem to ja nie mam pytań.
@ButtHurtAlert: od wynajmu też jest podatek i wystarczy. Na razie to mokre sny pisowskiej chołoty. A jeśli już to mieszkanie zawsze można sprzedać, kupi to jakiś fundusz albo jakiś Janusz u którego zapłacisz podwójny czynsz. Uwierz mi, to że mam 4 mieszkania nie sprawia, że nie ja jestem winny wysokim cenom nieruchomości lub że ci w życiu coś nie wyszło. Pozdrawiam
@interpenetrate mam lepszy pomysł dla biedaków jak ty powinni oddawać bogaci swoje mieszkania za darmo.
Kto ci bronił brać tani kredyt ?
Albo danina od głupoty.
Nie może być tak, że ci głupi mają takie same prawa wyborcze.
@ButtHurtAlert: z nimi się nie da rozmawiać, każdy tu jest komuchem i nierobem a ich starzy zapieprzali całe życie na dwa mieszkania xD Tacy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy ile razy by dostali w mordę mówiąc to komuś kto ma 22 lata i na wynajem wydaje 70% pensji pracując W MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM. Ale przecież jak robisz w Gdańsku na Oliva Center to powinieneś mieszkać w Tczewie XDDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@mudmen: "moja praca jest najlepsza powinienem zarabiac 15k a reszta się nie uczyła więc mogą zarabiac grosze"

Potem się obudzisz w swoim mieście pełnym informatyków gdzie szambo wybije, prądu nie ma, ulice nie odśnieżone bo #!$%@? nikomu jie będzie się opłacało wydawać większość swojej wypłaty na rzecz opłacania landlorda.

Ten wstrętny komuch ford wlasnie o tym pisal, o godnych zarobkach dla typowego pracownika aby nie musiał się bać o swoją przyszłość
Nie chce mi się odpowiadać, choć jest na co, a akurat puenta w kwestii najważniejszej w sumie jest wrzucona tu:

https://www.wykop.pl/wpis/69325561/moim-zdaniem-w-tym-kraju-powinien-byc-podatek-od-m/#comment-246102347


@lycaon_pictus: A więc jednak, spisek złej szlachty przeciw biednemu chłopstwu, niemalże jak w 47 gdy "sprawiedliwe społecznie" władze polowały na kułackich spekulantów mięsem. Gdyby nie szlachta co ma po kilka świń, każdego byłoby stać na wędlinę!

W swojej dojrzałości i negacji paróweczkowego kapitalizmu doszliście do szczytowej konkluzji: "to musi być
@mudmen: „To zrób coś ze sobą, żebyś nie musiał wydawać 70% pensji na mieszkanie wstając do pracy na 4:30. A nie obarczasz każdego dookoła.

#!$%@? mać. Ktoś tobie zabraniał się uczyć w szkole? Ktoś tobie teraz zabrania zarabiać pieniądze?”

Jaki ty jesteś nierozumujący to to się w pale nie mieści. Tak #!$%@? każdy z w życiu powinien być „kimś” i zarabiać stawki dyrektorskie bo inaczej nie zasługuje na mieszkanie xD A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mudmen: a swoją drogą, branie czegoś z zakładu pracy to instant dyscyplinarka, co, może jeszcze maja zabrać narzędzia po pracy i w domu cos tam majstrować na własny cel? Ale glupi i nie poradni ci robole ze sa uczciwi i nie kradną.

To jest problem firmy jeśli swoje straty wyrzuca na śmietnik zamiast wysłać pracownika do zarządzania tym i przeznaczania zysku np. Na premie dla pracowniwk, to niegospodarność pracodawcy, nie pracownika.
Trochę prostolinijne myślenie, biorąc pod uwagę, że nieruchomości to bardzo specyficzny typ dobra materialnego.

O to w tym właśnie chodzi, że wykupywanie mieszkań pod inwestycje/wynajem utrudnia dostęp i podbija ceny ludziom, którzy ciułają sobie na swoje własne cztery kąty. Potrzeba schronienia jest dość podstawową sprawą, a nie jakimś dobrem luksusowym.


@Howard_Roark:

troche prostolinijne myslenie, biorac pod uwage, ze to bardzo specyficzny typ dobra i mieszkania kupione na wynajem, sa przeznaczane na