Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
@interpenetrate: hipotetycznie
1. co jesli za zaoszczedzone pieniądze kupie sobie działkę i wybuduje na niej wlasnymi rekoma z pomocą rodziny kilkumieszkaniowy blok?
2. Co jesli zamiast poswiecac swoj czas na budowe, poświęcę go na zarobienie pieniedzy i kupie te kilka mieszkań, które ktos wybudował za mnie?

Sytuacje wedlug mnie nie różnią sie znaczaco poza tym, ze sytuacja 2 częsciej sie zdarza w rzeczywistości.
Dlaczego w ktorymkolwiek z tych przypadków mam być
Trochę prostolinijne myślenie, biorąc pod uwagę, że nieruchomości to bardzo specyficzny typ dobra materialnego.

O to w tym właśnie chodzi, że wykupywanie mieszkań pod inwestycje/wynajem utrudnia dostęp i podbija ceny ludziom


@Howard_Roark: @interpenetrate: Przecież dokładanie tak jest z każdym innym produktem. Ceny drewna w Polsce są gigantyczne, bo Chiny wykupują, nie tylko w Polsce zresztą. Tak działa prawo popytu i podaży. Jeżeli popyt jest gigantyczny i podaż nie nadąża to
„1400zl za kawalerkę”… napisz jej wartość i miesięczny % zwrotu z kapitału, może się okaże że gość pójdzie po rozum do głowy sprzeda ją (bo mu naswietlisz temat że traci) i zarobi na…lokacie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpenetrate: dobrze dobrze ciekawe tylko jak się już dorobisz dwóch mieszkań ile sam będziesz krzyczał wyzywając wszystkich od guwniarzy że im się w dupach poprzewracało i chcą wszystko za darmo miec