Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
@kaaban: a czemu by mieli sprzedać? po co komuś gotówka w dzisiejszych czasach jak ma stałe źródło dochodu z najmu? dywagujesz pewnie nie mając niczego co wynajmujesz komuś


@Niebieski40: Bo po co wynajmować coś co potem trzeba utrzymać i remontować z roi 4% i jeszcze dodatkowym podatkiem X% jak moze wrzucić na lokatę 8%?
A jak myślisz, jak wynajmujący będzie płacił podatek od mieszkań to cena za wynajem będzie niższa, czy wyższa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecne ceny mieszkań wynikają z popytu, bo są u nas Ukraińcy i Ci biedni i CI bogaci. Ceny kredytów które są zaciągnięte na wynajmowane mieszkania poszły w górę, to i ceny mieszkań też poszły. Najlepiej mają Ci co mają kilka mieszkań i nie mają kredytów.


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@President_Hubert:

Każdy inwestuje w to co mu odpowiada. Ja wolałem inwestować w coś pewnego i stabilnego (choć w międzyczasie było już tąpnięcie w nieruchosciach w 2008) niż w niepewne i niestabilne akcje.


No to będziesz inwestował w nieruchomości mocno opodatkowane, nikt Ci nie zakaże. Od akcji które zyskują też trzeba płacić podatek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@witajswiecie: sam kiedys taki bylem ze mówiłem o wszystkim jako literalnie komunizm, z czasem człowiek poczyta troche, pozyje i zauważa że się nauczył i pewne rzeczy musza być regulowane bo darwinizm sobie nie poradzi :p

Ba, wstrętny kapitalista ford w swojej biografii pluł na wszystkich tych którzy chcieli spekulować zamiast produkować, nie pochlebiał prawdziwym komuchom ale też krytykował mocno słabych pracodawców oszczędzających na pracownikach i tych którzy chcieli jak najszybciej się
niestety, to jest bardzo popularny pogląd, że świat można zbudować na dwóch wartościach - kulcie własności prywatnej i kulcie pieniądza. Jeśli zaczynasz z tym polemizować, to proste umysły od razu sprowadzają cię do absurdu, najczęściej bełkocząc coś o komunizmie. Rzeczywistość jest dużo bardziej złożona niż cyferki na koncie. Oczywiście można o nie oprzeć budowanie świata, ale to się wiąże z przyjęciem pewnych wartości, które jak dla mnie nie są akceptowalne, np. pogarda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@bylem_zielonko: zobacz sobie upadek nowego Jorku, który po pandemii nie może się podnieść mimo tego że korpo nalegają na powrót do biur - nikomu się nie chce płacić 4k usd za kawalerke skoro moze pracować z obrzeży. Taka będzie przyszłość miast i swoje kawalerki będziecie mogli sobie w dupe wsadzic a nie przenosić koszt na najemcę, zresztą mamy demografię jaka mamy, zapaść na rynku mieszkaniowym tylko podtrzymuje jak kroplówka wojna z
tym bardziej jest to zabawne, że pierwszym gościem który słusznie zdiagnozował rentierów jako pasożytów był Adam Smith


@witajswiecie: jakby ludzie nie kupowali na wynajem to mniej nowych mieszkań byłoby budowanych, bo byłby mniejszy popyt i miałbyś problem z albo jeszcze wyższymi cenami za wynajem, albo problem ze znalezieniem mieszkania do wynajmu - a najprawdopodobniej oba te problemy naraz
: bardzo żywy wątek, argumenty jednej strony bardzo dużo odpowiedzi w stylu "ODBIERDOL SIĘ OD MOICH BIENIĘDZY I MOICH MIESZKAŃ", wyzywania od komuchów i ludzi, którzy rozbili bank mówiąc "A JAK MYŚLISZ, NA KOGO TEN PODATEK BĘDZIE PRZNIESIONY?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°
@witajswiecie:

zawsze urzeka mnie odmienianie komunizmu przez wszystkie przypadki


Możesz to nazywac jak chcesz, próba zagarnięcia albo ograniczania dysponowania moja własnością zawsze będzie dla mnie komunizmem

Zamiast Adama może SunTzu zacytuj xD idealne porównanie do dzisiejszych czasów (takie z dupy)
@bylem_zielonko: przede wszystkim trzeba sprawdzić jak wygląda podział rynku, bo może być tak, że np. 10% posiada 80% rynku i wtedy łatwo im będzie utworzyć zmowę.

Następnie należy dobrać odpowiednie progi i wartości podatku i stopniowo go zmieniać aby właściciele mieszkań nie mogli tego przerzucić na najemców.

Przykład:
Ci posiadający 10 i więcej będą najmniej opłacalni więc bedą zmuszeni pozbyć się kilku z nich (lub dokładać) a wtedy z chęcią odkupią
zobacz sobie upadek nowego Jorku, który po pandemii nie może się podnieść mimo tego że korpo nalegają na powrót do biur - nikomu się nie chce płacić 4k usd za kawalerke skoro moze pracować z obrzeży. Taka będzie przyszłość miast i swoje kawalerki będziecie mogli sobie w dupe wsadzic a nie przenosić koszt na najemcę, zresztą mamy demografię jaka mamy, zapaść na rynku mieszkaniowym tylko podtrzymuje jak kroplówka wojna z ukrainą i