Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 163
Sprawa wygląda następująco - byłam z psem na dworze. Zrobił kupę, ja sobie czytam coś na telefonie... A jakaś baba mi stuka w okno, że mnie nagrywa telefonem. Wzięłam sprzątnęłam, bo zawsze sprzątam.
Dzwonię do administracji, mówią, że nie ich sprawa, każą mi dzwonić na straż miejską. Myślę sobie, nie będę wzywać straży do takiej pierdoły jak nagrywanie mojego wizerunku bez mojej zgody... Pójdę wyjaśnię osobiście z tą babą. Dzwonię, pukam. Nie otwiera.
Dzwonię na straż miejską to mi każą z tym iść do sądu xD
Serio? Mam iść do sądu, żeby się kłócić o nagrywanie mnie na osiedlu?
#prawo #sasiedzi
  • 274
@bellazi: dalej nie rozumiesz co do Ciebie piszę. Prawdziwy świat ma w doopie czego chcesz/czego sobie nie zyczysz. Nawet, jeśli w teori jesteś prawnie chroniona przed nagrywaniem to zawsze znajdzie sie ktoś kto z przyczajenia zrobie zdjecie z zoomem na twoja dupe a pozniej umiesci na tagu "dupeczkizprzypadku". JESLI COS JEST TECHNICZNIE MOZLIWE, to zawsze musisz sie z taka mozliwoscia liczyc.
@bellazi: no wybacz, ale z całym moim współczuciem dla Twojego stanu psychicznego, nadal uważam Cię za pieniacza. Ludzie mają różne lęki, niektórzy boją się psów- chciałabyś żeby Twój sąsiad mógł zabronić Ci posiadania psa? "Ale mój puszek nie gryzie, nie ma czego się bać"
Tak samo ta nagrywająca baba "ja nagrywam tylko dlatego żeby mieć dowód wrazie gdybyś nie posprzątała po psie, nie ma czego się bać"
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JuneJohn: wydaje mi się, że w obu przypadkach rozmowa byłaby najlepsza, ani ona nie musi nagrywać mnie ani ja nie muszę przechodzić obok niej z moim psem, ona może porozmawiać na temat sprzątania, skoro jej to przeszkadza... Tak samo jak ja mogę np. zmienić trasę chłodzenia z psem jak się go boi.
Wszystko jest kwestią ROZMOWY i dogadania a nie radykalnych kroków.
powinnam mieć prawo czuć się bezpiecznie w miejscu, w którym mieszkam

@bellazi: w jaki sposób babka co nie chce mieć nasrane pod oknem powoduje niebezpieczeństwo?

ostatnio obejrzałam również 6 sezonów serialu o seryjnych mordercach, także mogę się bać

@bellazi: nikogo nie obchodzi co Ty sama nawkładałaś sobie do łba

drzwi mi otworzyć nie chciała

a co jest strasznego w osobie, która siedzi w domu i się boi wyjść do ludzi?
@bellazi: mogą spokojnie nagrywać jeśli jesteś w przestrzeni publicznej, tylko nie mogą udostępniać bez zamazania twarzy

@severnight co nie zmienia faktu, że to popieprzone, żeby cie ktoś nagrywał i też bym się wkurzył. Jak można na to przyzwalać?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zasadzka01: nie wiem czy ma samochód, nawet nie wiem jak wygląda, bo tylko rękę z telefonem wystawiła za firankę, bo się bała twarz pokazać. Taka cwana, nagrywać innych to sobie może ale już twarz pokazać albo porozmawiać to się boi