Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...

źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg

Pobierz
  • 418
@mabb: z 15 lat temu w firmie w której pracowałem (obszar finansów, praca biurowa, Warszawa) też założono związek zawodowy. Kilka osób się zapisało. Tak się złożyło, że wszystkim tym osobom wynajęto "biuro" w okolicach Otwocka. Zima: najbliższy przystanek 30 min piechotą nieodśnieżaną drogą leśną (auto nie dojedzie), ogrzewanie "kozą" (opału pod dostatkiem, jak coś), lato: 40 stopni w postmagazynowym budynku krytym papą. Najbardziej wytrwali wytrzymali niecały rok ( ͡° ͜
@Wegrzynski ludzie powinni teraz masowo do typa wysyłać maile w taki deseń:

Dear Gregoire,

Your behavior and disrespect for your employees are overwhelming.
I've never seen such unproffessional boss in any other companies. It's shame to have boss like you for anyone. I Hope Krystian will leave very soon and that thousands of random people like me will see your disgusting email, learning where not to apply in case of searching for
@byferdo: też pracowałem w Sii ale na szczęście tylko 3 miesiące (nie przedłużyłem umowy po okresie próbnym :))
Pamiętam jak kolega, który robił dokładnie to samo co ja cieszył się jak powiedzieli mu, że dostanie 200 zł brutto podwyżki jak napisze jakiś skrypt w PL/SQL do automatyzacji testów na bazie. Sam zarabiał wtedy 1700 :D
Wtedy zrozumiałem że to firma dla frajerów
ale tak pod swoim imieniem i nazwiskiem ? kto Cię potem zatrudni ?

takie sprawy załatwia się po cichu


@armandosek83:
Bez jaj.
To,mleko się rozlało a szkoda stracić okazję do niezłej kasy która się sama pcha do kieszeni.
Sprawę się zgłasza do sądu i czeka (można sobie już gdzieś pracować na legalu).
Mamy bardzo wolne sądy więc od początku do końca o ile nie będzie perypetii i odwołań minie minimum pół