Wpis z mikrobloga

#ama #programista15k #programowanie #naukajezykow #niemiecki #hiszpanski #emigracja #liglo #poliglota

Cześć, nazywam się Bartek. Jestem programistą i product designerem, ale też poliglotą, mówię płynnie 5 językami. Nauczyłem się hiszpańskiego do płynności w 4 miesiące autorską metodą nauki. Co robi programista, designer i poliglota? --> Tworzy aplikację do nauki języków. Nazywa się LIGLO. Jeśli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem.
bbxx_zzxx - #ama #programista15k #programowanie #naukajezykow #niemiecki #hiszpanski ...

źródło: comment_1669217600YiIvo4Onl3vmAMyChKd1xp.jpg

Pobierz
  • 52
@Manden: Dzięki! Różni się metodologią. Wprowadzenie poprzez komiks/dialogi/historyjkę, pogłębienie gramatyki i tekstów potem. Fokus na zdania. Po drugie, to prawdziwy kurs, z tekstami, ćwiczeniami, trochę jak interaktywna książka. Po trzecie, jest zajebiście inteligentne. Zna krzywą zapominania, poprawia literówki, akceptuje zdania sformułowane inaczej itd.
@bbxx_zzxx: są już jacyś studenci tej metody, którzy też nauczyli się płynnie języka po 4 miesiącach, czy tylko Tobie ta metodą pomogła do tej pory? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bastianbastiante: @testowy_test: @wszystkieNazwyZajete: @a5f5c1: na stronie jest taki opis:

Moim najnowszym dokonaniem jest nauczenie się hiszpańskiego od zera do poziomu B1 w jedynie 4 miesiące, poświęcając na to 5 – 6 godzin w tygodniu. Uczyłem się całkowicie sam, bez kursów i aplikacji, jedynie z kilkoma książkami i moimi własnymi notatkami. [...] Tworzyłem zatem własne zapiski zgodnie z tym, co wydawało mi się ważne. Oglądałem seriale po hiszpańsku i
@HansLanda88: seriale i rozmowy wliczone. Po prostu nauka zdaniami jest cholernie efektywna. W aplikacji możesz trenować słówka luzem jak i budowę całych zdań w różny sposób, przez co megastycznie się utrwala zdolność ich płynnego konstruowania.

To o piwie, to była odpowiedź na to, ile zarabiam, haha.
To o piwie, to była odpowiedź na to, ile zarabiam, haha.


@bbxx_zzxx: faktycznie, ale mimowolnie podałeś dobry przykład, co realnie oznacza "płynnie" i dlatego powyżej wyrażali zdziwienie.

W aplikacji możesz trenować słówka luzem jak i budowę całych zdań w różny sposób, przez co megastycznie się utrwala zdolność ich płynnego konstruowania.


@bbxx_zzxx: tyle widziałem na stronie, ale skoro to niby AMA, to pytam konkretnie o powtarzanie całych zdań w formie audio
@HansLanda88: z treści wpisu zakładam, że OP przed hiszpańskim mówił płynnie 4 językami, więc na pewno ma do tego talent, a po drugie, umiejąc 4 języki, na pewno łatwiej nauczyć się piątego, więc posiłkowanie się przykładem, że OP nauczył się hiszpańskiego w 4 miesiące jest moim zdaniem nieprzanaszalne na osoby, które głowy do języków po prostu nie mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czekam na przykłady większej liczby
@a5f5c1: Tak zrobię! Świetny pomysł! Masz ochotę zrobić dla mnie eksperyment z jęz. niemieckim?

(PS. owszem, oprócz PL mowiłem po EN i DE, potem ES a teraz PT, następny język to jakiś azjatycki, ale jeszcze nie wiem który, waham się między wietnamskim a indonezyjskim, żeby nie było za prosto :-) )
są już jacyś studenci tej metody, którzy też nauczyli się płynnie języka po 4 miesiącach, czy tylko Tobie ta metodą pomogła do tej pory?


@a5f5c1: nie ma i nie będzie, bo nauka języków jest indywidualną zdolnością. Niektórym przychodzi latwiej, innym trudniej, a co do metody to ja ufałbym raczej lingwistom, a nie poliglotom.