Wpis z mikrobloga

@Gawol_1: Pomiędzy tymi punktami w czasie mieliśmy i szczyt władzy PO i aktualny PiSu więc raczej bym się powstrzymał przed wyciąganiem wniosków w którąkolwiek ze stron. Ale jakoś nie sądzę żeby to kogokolwiek powstrzymało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gawol_1: Przecież to jakieś dane z dupy. Zajrzałem w dane Eurostatu, rzeczywiście mamy poprawę ale ten % to 14,8% a przed nami są Słowenia Dania i Czechy. Tutaj możecie sami pogrzebać: https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/ilc_peps01/default/table?lang=en
Dodatkowo ubóstwo to dochody poniżej 60% mediany, a więc w Polsce dużo łatwiej wyjść z ubóstwa niż w takim luksemburgu xD
@DeoLawson: To dobra statystyka xD w kraju z medianą sto dolców miesięcznie żyjąc w lepiance i na misce ryżu jesteś powyżej progu. Ona bardziej pokazuje jak przez ten czas skręciliśmy z redystrybucją dochodu w stronę utrzymywania najbiedniejszych przez średnio biednych, przecież nasza mediana to jakieś 5k brutto.
@F1A2Z3A4: Tam są jeszcze jakieś inne kryteria tj. niewielka liczba godzin przepracowanych przez rodziców, bezrobocie, czy brak 7 z 13 określonych niezbędnych do życia rzeczy m.in. dostepu do internetu, czy posiadani 2 par dobze dopasowanych butów z czego jedne muszą być all weather.
@Gawol_1: co to za #!$%@? głupot?
PODAJ JAKI PRÓG ZAROBKÓW NA JEDNEGO CZŁONKA W DANYM KRAJU TO UBUSTWO
ILE WYNOSI MINIMALNA PŁACA W DANYM KRAJU.
ILE CHLEBÓW MOŻNA KUPIĆ ZA MINIMALNĄ
JAKIE MIESZKANIE MOŻNA WYNAJĄĆ ZA MINIMALNĄ.

BO JAK NA RAZIE TO WSZYSTKO JEST KŁAMSTWEM.
A WIESZ DLACZEGO?
Bo w różnych krajach na różnym poziomie życia uznaje się osobę ubogą.
U nas jeśli jest rodzina 2+2 i zarabiają dwie minimalne czyli
Pamiętam jak kiedyś mi koleżanka mieszkająca w Niemczech mówiła, że oglądała ostatnio w TV program, gdzie twierdzili, że jesli para zarabia najniższą krajową, to jest skrajne ubóstwo. A oni oboje wtedy byli na stażu właśnie za najniższą i w tym skrajnym ubóstwie byli w stanie odłożyć sobie na wakacje na wyspach Kanaryjskich. Także to pewnie zależy od tego, jak postrzegane jest ubóstwo w tych krajach.
@Gawol_1 sprawdźcie tylko ile na rękę to próg ubóstwa gdzie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czy polak nie wolałby by w ubóstwie w innym kraju. :)
Coś mi mówi, że dzieci żyjące u nas w dostatku byłyby zaliczane do biedy w krajach z końca stawki. :)
@Gawol_1 może dlatego, że tak mało dzieci się rodzi? Za moich czasów każdy miał jakieś rodzeństwo a dzisiaj jak mam znajomych, którzy mają dziecko to jest to max 1 dziecko
większym stopniu dotyka imigrantów a tak się składa że Luksemburg ma najwyższy w EU współczynnik imigrantów na 1000 mieszkańców.


@uszanowanko: Do tego z tego co wiem to mają bardzo dobry social - podejrzewam, że niektórzy specjalnie znajdują się w kiepskich warunkach aby móc ciągnąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gawol_1: Widać z których krajów wyjeżdżają biedni emigranci zarobkowi (poziom biedy spada) i do jakich krajów się kierują (poziom biedy rośnie).
@Gawol_1:


Zła sytuacja ekonomiczna dziecka w Finlandii: nie ma PS5, czeka 2 dni na wizytę u dentysty, je kanapki z wędliną po 15 EUR/kg

Zła sytuacja ekonomiczna dziecka w Polsce: nie ma butów na zimę, nie ma połowy zębów, je jeden posiłek dziennie

@KruciHegot: Sam wymyśliles te kryteria?