Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Postąpiłem źle i nie wiem co dalej. Jestem lvl 34. Bo bylejakich studiach i pracach. Chciałem coś zmienić w swoim życiu. Przez pół roku uczciwie szukałem ambitniejszej pracy, bez rezultatów. Kilku rekruterów uczciwie mi powiedziało, że mam za małe i nieadekwatne do wieku doświadczenie. W związku z tym zmieniłem CV i wpisałem, że mam 10 lat mniej. I po tygodniu byłem już po 3 rozmowach, w jednym miejscu (korpo) zaproponowano mi pracę. Warunki fajne, czuję że bym się rozwinął. I teraz muszę wypełnić kwestionariusze do umowy o pracę i wpisać prawdziwą datę urodzenia. Jak uważacie, czy to się wyda, czy jest szansa, że nie będzie komunikacji między kadrami a moimi przełożonymi i uda się to zamieść pod dywan?
Tak wiem, że źle zrobiłem. To była desperacja.
#praca #rozmowarekrutacyjna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6373537ff457b9087ffbfba8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 91
@AnonimoweMirkoWyznania: Też jestem na etapie szukania pracy. Zdałem sobie sprawę, że mój wiek działa na moją niekorzyść, bo mam prawie 40. Ale wyglądam na 25. No i na początku umieszczałem datę urodzenia, ale teraz już nie. Zdradzić mnie może tylko rok ukończenia studiów ale i tej daty chyba się pozbędę, bo ważne jest, że się ukończyło a nie kiedy się ukończyło.
Nie umieszczałem także całej historii pracy tylko stanowiska z ostatnich
SłonecznyStarzec: Dużo łatwiej ukryć fałszywe doświadczenie niż prawdziwy wiek. Znajoma całe życie naciąga swoje CV i bez problemu leci na tym już chyba w trzeciej pracy. Z wiekiem nie przejdzie, bo są na ro dokumenty.
Albo odpuść i naściemniaj z doświadczeniem zawodowym aby było "adekwatne" do wieku i szukaj innej pracy albo podaj prawdziwy wiek i módl się aby nikt się nie skapował.
---

Zaakceptował: karmelkowa