Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Postąpiłem źle i nie wiem co dalej. Jestem lvl 34. Bo bylejakich studiach i pracach. Chciałem coś zmienić w swoim życiu. Przez pół roku uczciwie szukałem ambitniejszej pracy, bez rezultatów. Kilku rekruterów uczciwie mi powiedziało, że mam za małe i nieadekwatne do wieku doświadczenie. W związku z tym zmieniłem CV i wpisałem, że mam 10 lat mniej. I po tygodniu byłem już po 3 rozmowach, w jednym miejscu (korpo) zaproponowano mi pracę. Warunki fajne, czuję że bym się rozwinął. I teraz muszę wypełnić kwestionariusze do umowy o pracę i wpisać prawdziwą datę urodzenia. Jak uważacie, czy to się wyda, czy jest szansa, że nie będzie komunikacji między kadrami a moimi przełożonymi i uda się to zamieść pod dywan?
Tak wiem, że źle zrobiłem. To była desperacja.
#praca #rozmowarekrutacyjna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6373537ff457b9087ffbfba8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 91
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: jeszcze dodam, że jak wiek nie ma znaczenia i się rąbnie człowiek w CV, to przecież tak jakby wstawił do CV zdjęcie, które jest stare czy tam z innego powodu człowiek wygląda już zupełnie inaczej.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: byle by okrągla liczba, o dyszkę każdy mógł się machnąć.
Nie za bardzo sobie wyobrażam jak po zatrudnieniu mogli by cię zwolnić ze względu na ... wiek.
Co najwyżej mogą ci nie przedłużyć umowy jeśli jesteś na czas próbny typu 3 miesiące...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: trochę tego nie rozumiem, przecież i tak rekruter ogarnie ile masz lat na podstawie roku w którym zacząłeś studia. No chyba że robiłeś studia nie bezpośrednio po średniej tylko później.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli ktokolwiek to cv w ogóle czytał, to już dawno jest w niszczarce albo kontenerze na poufne dokumenty. Nikt do tego nie wróci, nikt się nie kapnie. Zapamiętali Cię z rozmowy i to wystarczy. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dzień i miwsiąc urodzenia wpisałeś prawidłowy? Jak tam to powiedz że to będzie tylko literówka. Pytanie też co z rokiem skończonych studiów, bo na tej podstawie też mogą dojść do wniosku że ścuemniasz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój ziomek na rozmowie o pracę powiedział, że jest w trakcie kończenia studiów inżynierskich a skończenie ich było jedynym warunkiem przyjęcia do pracy. No i tak już mu zleciał ponad rok na stanowisku project managera, świetnie się spisuje i na prawdę zbiera pochwały od przełożonych, ani dyplomu nikt nie widział ani nikt nigdy o ten dyplom nie poprosił xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kiedyś #!$%@? na swoją robotę zrobiłem CV w którym pościemniałem z doświadczeniem, dostałem pracę, a szef był ze mnie zadowolony i w ciągu kilkunastu miesięcy dostałem podwyżkę brutto z około 4k na około 10k. Jedyny minus to nie przyniosłem mu starych umów o pracę bo by się wydało że ściemniałem w CV, więc zamiast 26 miałem 20 dni urlopu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: w sumie dziena praktyka wpisywac date urodzenia w cv, samemu sobie dolki kopiesz. Przeciez nie wolno do cv dac wieku, plci, zdjecia, statusu etc. To po co kuvwa dawac wiek jak wiesz ze to jest problem I trzeba klamac. Jesss

@Noami: Kto i gdzie zakazał umieszczania zdjęcia czy wieku w CV?
Wiele już CV widziałem i większość była ze zdjęciem choć tego nie wymagaliśmy.
Wieku chyba nikt nie podaje
  • Odpowiedz