Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Postąpiłem źle i nie wiem co dalej. Jestem lvl 34. Bo bylejakich studiach i pracach. Chciałem coś zmienić w swoim życiu. Przez pół roku uczciwie szukałem ambitniejszej pracy, bez rezultatów. Kilku rekruterów uczciwie mi powiedziało, że mam za małe i nieadekwatne do wieku doświadczenie. W związku z tym zmieniłem CV i wpisałem, że mam 10 lat mniej. I po tygodniu byłem już po 3 rozmowach, w jednym miejscu (korpo) zaproponowano mi pracę. Warunki fajne, czuję że bym się rozwinął. I teraz muszę wypełnić kwestionariusze do umowy o pracę i wpisać prawdziwą datę urodzenia. Jak uważacie, czy to się wyda, czy jest szansa, że nie będzie komunikacji między kadrami a moimi przełożonymi i uda się to zamieść pod dywan?
Tak wiem, że źle zrobiłem. To była desperacja.
#praca #rozmowarekrutacyjna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6373537ff457b9087ffbfba8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 91
@m0rgi: pracuje w uk i tylko tutaj szukalem pracy ale zakladam ze w krajach rozwinietych tak jest ze nie wolno wstawiac zdjecia, nie wiem jak jest w Polsce ale z tego co piszesz to jak w lesie xD w uk cv ze zdjeciem laduje w koszu ze wzgledu na wymog braku dyskryminacji
@AnonimoweMirkoWyznania:

1. Jak dasz papiery to o ile rekrutacja z kadrami nie pogada specjalnie o tym albo Twój nowy szef. To szansa, że się ktoś dowie, jest nie duża. Rekrutacja nie dostaje dokumentów kandydata do wglądu. Nikt sam z siebie też nie chodzi i nie sprawca papierów pracowników. Aczkolwiek jakieś informacje mogą być widoczne dla Twojego przełożonego.

2. Twój zespół prędzej czy później zapyta o ten wiek.

3. Jeśli uznaliby, że
ZakochanaMarzycielka: Żadnych danych w cv typu wiek foto adres domowy ... moze tam pesel wstaw i numer dowodu, moze laski maja podac rozmiar miseczki ? Pies kot żona dzieci chlopie to pracodawcy nie powinno interesowac ? Ostatnie prace max 15 lat wstecz z czasem pracy bez dat kiedy do kiedy. Firmy tylko jak praciwales w temacie . Jak nie to podajesz praca poza branżą. Ale wtedy to co robiles w swoim
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja kiedyś podrobiłem świadectwo pracy, bo jestem samoukiem, ale byłem bez żadnego doświadczenia na rynku, więc wysłałem je do pracodawcy, prace dostałem, porządnie dokształciłem się tam, potem założyłem jednoosobową działalność. Kokosów nie zbijam, ale zarabiam godnie i pracuję bardzo mało. Czasami warto oszukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)