Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Płacę złotem temu kto wyjaśni mi sens życia bo im jestem starszy tym większą czuję pustkę. W młodości chodzisz do szkoły do której nie chcesz chodzić, uczysz się często bezsensownych rzeczy, jesteś na utrzymaniu rodziców ale jesteś za głupi żeby obrać jakąś własną ścieżkę bo jeszcze gówno wiesz o życiu więc robisz to co inni. Potem chodzisz do pracy którą średnio lubisz, zmuszasz się do wstawania rano, dostajesz marne pieniądze i właściwie żyjesz po to żeby przetrwać. W sklepach jesteś rypany na każdym kroku i np. żeby wyglądać "dobrze" kupujesz ciuchy w sieciówkach za minimum 10x wartości produkcji. Musisz osiągnąć jakiś status społeczny żeby kobieta która dostała jakiś wygląd w loterii genetycznej (albo ma przyzwolenie na noszenie makijażu) zechciała się z tobą chociaż umówić (co i tak nie daje żadnej gwarancji). Na mieszkanie i tak kiedyś weźmiesz kredyt co już ogranicza ci życie na najbliższe 30 lat. Nawet gdybyś chciał wyjść poza matrix to nie uda ci się. Zmusisz korporacje żeby zmieniły podejście do rynku pracy? Sklepy żeby zmniejszyły marże? Obalisz system? Zakażesz hipergamii? Nawet jak nie chcesz mieć ślubu i dzieci jak każdy to każda ci w pewnym momencie podziękuje ze znajomość i niezależnie od szerokości geograficznej będziesz uchodził za odrzutka i ponosił większe koszty jako singiel. Zaraz ktoś powie, że da się dobrze żyć samemu jako outsider ALE musisz być chadem, dostać spadek, zarabiać kupe siana, itd. Nie da się wyjść z matrixa. Indywidualizm to ułuda. Każdego czeka to samo. Szkoła, studia, praca, żona, dzieci, kredyt.

#przemyslenia #filozofia #socjologia #przegryw #samotnosc #feels #antynatalizm #tinder #blackpill #tfwnogf #polityka #antykapitalizm #zycie #depresja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636cffe5007ab8c1ec179fca
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Płacę złotem temu kto wyjaśni mi se...

źródło: comment_1668092506hYykPV4tgfXEa1zgWCzG6N.jpg

Pobierz
  • 47
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie każdy żyje według schematu, który napisałeś, a wiec jest to możliwe. Duża role gra wychowanie, bo jak rodzice dzieciakowi nie pokażą świata to jak ma dzieciak wybrać własna drogę, nie jest za głupi a po prostu ma wąski horyzont, jeśli rodzice nakieruja dziecko na jakaś dziedzinę i ono będzie to lubić i się w tym odnajdywać to w przyszłości pójdzie ta droga, wiadomo, nie ma reguły ale tak to
@AnonimoweMirkoWyznania @kryzysWbabilonie @witek027

Jezusiczku jak ja kisnę zawsze jak słyszę taki difoltowy tekst że musisz sobie znaleźć sam sens życia.

To jest bullshit równy wszystkim gadkom kołczów.

Ok ja chce aby moim sensem życia było to abym teleportował się po całym świecie i zgarniał od ludzi grube siano za sprzedaż moich włosów w plaskitowych woreczkach.

Czy wy nie rozumiecie o czym OP pisze...? Pisze o tym ze jesteśmy trybkiem w maszynie i
To jest moje doświadczenie, ale jakoś nie piszę teraz posta z anonimowych:

"Czemu ludzie nie widzą sensu życia, skoro chodzą do szkoły i uczą się ciekawych rzeczy z rówieśnikami a potem pracują w na rozwijającym stanowisku w miłej atmosferze??"

Dziwne, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)