Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Płacę złotem temu kto wyjaśni mi sens życia bo im jestem starszy tym większą czuję pustkę. W młodości chodzisz do szkoły do której nie chcesz chodzić, uczysz się często bezsensownych rzeczy, jesteś na utrzymaniu rodziców ale jesteś za głupi żeby obrać jakąś własną ścieżkę bo jeszcze g---o wiesz o życiu więc robisz to co inni. Potem chodzisz do pracy którą średnio lubisz, zmuszasz się do wstawania rano, dostajesz marne pieniądze i właściwie żyjesz po to żeby przetrwać. W sklepach jesteś rypany na każdym kroku i np. żeby wyglądać "dobrze" kupujesz ciuchy w sieciówkach za minimum 10x wartości produkcji. Musisz osiągnąć jakiś status społeczny żeby kobieta która dostała jakiś wygląd w loterii genetycznej (albo ma przyzwolenie na noszenie makijażu) zechciała się z tobą chociaż umówić (co i tak nie daje żadnej gwarancji). Na mieszkanie i tak kiedyś weźmiesz kredyt co już ogranicza ci życie na najbliższe 30 lat. Nawet gdybyś chciał wyjść poza matrix to nie uda ci się. Zmusisz korporacje żeby zmieniły podejście do rynku pracy? Sklepy żeby zmniejszyły marże? Obalisz system? Zakażesz hipergamii? Nawet jak nie chcesz mieć ślubu i dzieci jak każdy to każda ci w pewnym momencie podziękuje ze znajomość i niezależnie od szerokości geograficznej będziesz uchodził za odrzutka i ponosił większe koszty jako singiel. Zaraz ktoś powie, że da się dobrze żyć samemu jako outsider ALE musisz być chadem, dostać spadek, zarabiać kupe siana, itd. Nie da się wyjść z matrixa. Indywidualizm to ułuda. Każdego czeka to samo. Szkoła, studia, praca, żona, dzieci, kredyt.

#przemyslenia #filozofia #socjologia #przegryw #samotnosc #feels #antynatalizm #tinder #blackpill #tfwnogf #polityka #antykapitalizm #zycie #depresja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636cffe5007ab8c1ec179fca
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Płacę złotem temu kto wyjaśni mi se...

źródło: comment_1668092506hYykPV4tgfXEa1zgWCzG6N.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jezusiczku jak ja kisnę zawsze jak słyszę taki difoltowy tekst że musisz sobie znaleźć sam sens życia.


@galek: ale oni maja racje, albo sobie znajdujesz jakis nadrzedny sens zycia albo obierasz "standardowa sciezke" ktora wyznacza ci spoleczenstwo - szkola, praca, rodzina, emerytura, smierc ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 3
@zapomnialemhaslo mylisz sens życia z wyborami życiowymi które podejmujemy.

Życie nie ma obiektywnego sensu a co do jego wyboru to nie mamy możliwości dokonania go swobodnie bo brakuje nam wolnej woli.

To że postanowię ze moim sensem życia będzie nauka latania to i tak z tego nic nie wyjdzie i mój mozg to odrzuci.
  • Odpowiedz
  • 1
@zapomnialemhaslo nie ma czegoś takiego jak indywidualny sens życia, coś albo ma sens czyli jakiś cel lub nie.

Piłka nożna ma określony zbiór zasad których celem jest strzelenie większej liczby goli niż rywal i za to jestest nagradzana drużyna.

W życiu nie masz takiego celu, to że ty indywidualnie sobie coś wybierzesz nie ma większego znaczenia.

A jak już zaznaczyłem jesteś ograniczony w wyborze.
  • Odpowiedz
  • 3
@SzalonyOgorek ty czytałeś to co ty tu wstawiłeś?

Zadowolone dzieci to dzieci w klasach 1 i 2 gdzie te istoty nie potrafią samodzielnie myśleć..

Natomiast
  • Odpowiedz
Z badania wynika, że średnio 77,9 proc. młodszych uczniów (klasy 2. szkoły podstawowej) wyraża zadowolenie ze szkoły

Starsi uczniowie z klas 6. szkoły podstawowej trochę mniej lubią szkołę – średnio 60,6 proc.

Zadowolenie ze środowiska szkolnego wyraża tylko 53,3 proc. młodzieży


Lubię szkołę, ale nie układa mi się -> dla @galek za trudne xD
  • Odpowiedz
  • 2
@SzalonyOgorek interesowały Cie wszystkie przedmioty

Zarówno polski, religia jak i matematyka i historia ? wszyscy nauczyciele ciekawie przekazywali wiedzę? Nie mogłeś się doczekać lekcji? Z przyjemnością czekałeś na poniedziałek i odrabiałem lekcje ?
  • Odpowiedz
"W szkole uczą ciekawych rzeczy. Nie ciekawi mnie chemia, religia, polski i matematyka. Z przyjemnością odrabiam historię. Ne lubię wuefu. Lubię odpoczywać w weekend. Nie lubię wstawać rano w poniedziałek. Nie wszyscy nauczyciele ciekawie przekazują wiedzę"

Rozumiem, że ten tekst jest dla Ciebie sprzeczność, tak jak pisałeś o raporcie wyżej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
xDDD

W sumie to w przerwach od pisania poczytałem tag i nawet ciekawe, ale pozwól, że poszukam kogoś innego ( xD ) do rozmowy o tym, mam nadzieję, że rozumiesz.

Życzę Ci wszystkiego dobrego, ale lecisz na czarną - trzymaj się!
  • Odpowiedz
  • 2
@SzalonyOgorek dziękuję Ci za tą rozmowę:)

Jesteś typowym przykładem NPC który gada jakieś utarte wyuczone formułki ale jak zadasz mu konkretne pytania to ucieka - dzięki Tobie mam dobry przykład
  • Odpowiedz