Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko191
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7928465/nowa-wyszukiwarka-czlonkow-nsdap-miliony-odslon-i-tysiace-udostepnien

379

Niemcy sprawdzają nazistowską przeszłość własnych rodzin. Tabu zaczyna znikać

Niemcy sprawdzają nazistowską przeszłość własnych rodzin. Tabu zaczyna znikać

W Niemczech zanika jedno z najtrwalszych powojennych tabu: rozmowa o nazistowskiej przeszłości własnych przodków. Nowa wyszukiwarka tygodnika "Die Zeit", pozwalająca sprawdzić nazwiska w dokumentach NSDAP, notuje miliony wejść.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
wszystkoconajwazniejsze.pl
dodany: 25.04.2026, 12:57:33
  • #
    niemcy
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    nazizm
  • #
    historia
  • #
    spoleczenstwo
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Skrywana tajemnica firm Adidas i Puma | Retronauta.pl
yolantarutowicz
z retronauta.pl
  • 8
Wyszukiwarka (niestety subskrypcja)
Tungsten
z zeit.de
  • 0

Komentarze (100)

najlepsze

stary_emigrant
stary_emigrant
25.04.2026, 16:43:43 via Wykop
  • 95
Ciekawe, ilu tych prawdziwych Niemców, jest w skrytości ducha z tego dumnych.
AfD i podobne twory nie pojawiły się z próżni. Tym ludziom skradziono państwo i dumę narodową. Czym innym jest przyznanie się do tego, że nazizm/ f-----m był czymś złym, że wyrządzono wiele krzywd, więc przemodelowano obywateli na potępienie tamtych czasów. To zostało szeroko zaakceptowane. Nawet Turcy stali się swojscy. Inną sprawą jest to, co zrobiła z Niemcami Merkel - tego
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kwasiu23
kwasiu23
26.04.2026, 08:27:48 via Wykop
  • 14
@stary_emigrant: . Bezpośredni członkowie NSDAP w AfD
​Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) powstała w 2013 roku. Biorąc pod uwagę daty, jest fizycznie niemożliwe, aby jej obecni działacze byli aktywnymi członkami NSDAP (partia ta przestała istnieć w 1945 roku, czyli 68 lat przed powstaniem AfD).
​W przeciwieństwie do CDU, FDP czy SPD z lat 50. i 60., AfD nie mogła "przyjmować" byłych nazistów, ponieważ większość z nich już nie żyła lub
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
26.04.2026, 09:44:02 via Wykop
  • 9
jest w skrytości ducha z tego dumnych.


@stary_emigrant: Nie w skrytości. Wielu Niemców jest otwarcie dumnych patrząc na rozkład ich państwa i najazd inżynierów. Nowy Hitler już się urodził dawno temu i jego dojście do władzy jest szybsze niż ci się wydaje.

Jest propaganda zwycięzców że niby 6 milionów żymian zostało zabitych (xD) i są niewygodne fakty jak rozkwit Niemiec za panowania NSDAP, programy socjale które działały, propagowanie dzietności, czy
  • Odpowiedz
birman
birman
birman
25.04.2026, 13:00:27 via Wykop
  • 77
Za 30 - 50 lat malarz austriacki będzie uznawany za całkiem ciekawą i rewolucyjną historyczną postać niczym Napoleon.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....o
c.....o
konto usunięte 25.04.2026, 13:38:14 via Wykop
  • 54

Komentarz usunięty przez moderatora

towarzysz-eko
towarzysz-eko
26.04.2026, 09:56:58 via Android
  • 14
@birman: Tak, a holokaust to był tylko wybryk administracji generalnej guberni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pogues
pogues
25.04.2026, 20:24:06 via Wykop
  • 51
Czekamy na możliwość sprawdzenie, który z polskich polityków ma paszport izraela.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

isiaczek
isiaczek
isiaczek
26.04.2026, 04:40:58 via Wykop
  • 20
@pogues: te dane są w posiadaniu MSWiA tylko nie są publikowane. każdy kto ma podwójne obywatelstwo to w ich bazach ma to zarejestrowane.
  • Odpowiedz
m_ney
m_ney
m_ney
26.04.2026, 11:46:59 via Wykop
  • 10
@pogues: dowiesz się jak zostanie przeprowadzona operacja PO-MOST
  • Odpowiedz
odomdaphne5113
odomdaphne5113
odomdaphne5113
26.04.2026, 09:55:33 via Wykop
  • 28
Spotkałem tylko 1 Niemca, który nie ukrywał, że jego dziadek służył w SS. Reszta opowiadała bajki o ogrodnikach, szewcach, lekarzach itp.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FELIX90
FELIX90
26.04.2026, 12:51:47 via Wykop
  • 3
@odomdaphne5113: może reszta była w zwykłym wehrmachcie i nie było czym się chwalić
  • Odpowiedz
odomdaphne5113
odomdaphne5113
odomdaphne5113
26.04.2026, 13:41:45 via Wykop
  • 1
@sigismund: Spokojnie powyżej 20. Jestem bezczelny i pytałem prawie każdego. A okazji miałem (mam) sporo bo mieszkałem w wynajętym domu z Niemcem i poznałem jego niemieckich znajomych i przesiaduję w VR w aplikacji gdzie się otwiera pokoje dyskusyjne i ludzie z całego świata się tam złażą, sporo Niemców. To też pytam. Albo walę dowcipy w stylu "Niemcy to mądry naród, już w latach 40' przewidzieli że w PL będą potrzebne
  • Odpowiedz
m_77
m_77
26.04.2026, 04:35:59 via Wykop
  • 23
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K-S-
K-S-
26.04.2026, 11:27:59 via Wykop
  • 13
Ponoć chcą do 2039 stworzyć największą armię w europie. Przyznam że jakoś mi się to nie podoba.

Ale przynajmniej nie ma u nas żadnej mniejszości za którą chcielibyśmy ginąć ¯\(ツ)/¯
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
26.04.2026, 14:13:19 via Wykop
  • 2
@K-S-: Rok nieprzypadkowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
sylwke3100
sylwke3100
26.04.2026, 20:15:18 via Wykop
  • 0
Ponoć chcą do 2039 stworzyć największą armię w europie


@K-S-: Mając tyle rożnych mniejszości to będzie bardzo trudne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
26.04.2026, 09:42:27 via Wykop
  • 13
Raczej po prostu nazizm wraca do łask, coraz częściej się widzi komentarze że chyba ci dobrzy przegrali w obliczu zbrodni Izraela i rozkładu białej europy. Gen Z jest bliżej do Hitlera niż wam się wydaje. Młodzi Niemcy raczej będą się teraz urożsamiać z przodkami niż czuć wstyd z ich poowdu dlatego to już nie jest temat tabu.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DriveSpace
DriveSpace
26.04.2026, 11:37:03 via Wykop
  • 8
@KochanekAdmina: i podobne warunki mamy - zapaść gospodarcza, brak perspektyw, wkrótce głód jak dojadą rolników. Młode pokolenie pogoni statych dziadów okupujących wszystkie urzędy bo nie ma powoli nic do stracenia.
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
26.04.2026, 11:44:43 via Wykop
  • 7
Młode pokolenie pogoni statych dziadów okupujących wszystkie urzędy bo nie ma powoli nic do stracenia.


@DriveSpace: Na PO-PIS nikt młody obecnie nie głosuje. Konfederacja wśród młodych mężczyzn rządziła, w natępnych wyborach pewnie będzie jeszcze większe poparcie https://tvn24.pl/wybory-parlamentarne-2023/wybory-parlamentarne-2023-jak-glosowali-mezczyzni-a-jak-kobiety-st7399212
  • Odpowiedz
OkruszekBojowy
OkruszekBojowy
25.04.2026, 21:14:03 via Wykop
  • 13
Ale będzie konsternacja, jak wśród przodków będzie naziol komendant obozu i żymianin w jednym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

James2000
James2000
James2000
26.04.2026, 12:21:27 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
bolizdor
bolizdor
26.04.2026, 12:01:15 via Wykop
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Polinik
Polinik
26.04.2026, 13:59:14 via Wykop
  • 8
Okazuje się, że dziadek wcale nie był 6 lat na wakacjach, nie służył w kuchni ani w orkiestrze wojskowej?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4308
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3184
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3093
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2666
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2366
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #historia
  • #neuropa
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #wydarzenia
  • #iiwojnaswiatowa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking