Wpis z mikrobloga

Moze nie jest znany w branzy, bo robi kapuste w ten sposob w jaki robi i nie ma czasu na open source itd.


@Silvestre_Cucumeris: Może, ja też nie robię open source, bo starcza mi programowania w pracy. Ale jakbym chciał oferować ludziom kursy, to zależałoby mi na weryfikowalności mojej osoby, tutaj wydaje się, że autorom zależy głównie na anonimowości. Jakbym chciał wykupić kurs, to raczej zapaliłaby mi się przynajmniej pomarańczowa lampka.
@Crisu: z tym rozumieniem systemu na projektach to jest różnie. Właśnie troche trafiłeś, bo minęło mi pół roku na projekcie gdzie kurde nie mogę się odnaleźć. Nie jestem juniorem (17 lat pracy aktualnie jako dev). Dostałem taska, rozkminiłem jak zrobic ale główny architekt mi powiedział, że źle kombinuje. Wytłumaczył jak to powinno być zrobione i teoretycznie mi się wszystko zgadzało. Napisałem kod w dwa dni i ni #!$%@? nie działa jak
@Silvestre_Cucumeris: @Crisu: ja myśle, że zasada ich działania jest banalnie prosta. Uczą ludzi pod projekt, tylko rzeczy, które są must have i pozwolą w miarę płynnie wejść na projekty. Reszty uczy się taki delikwent już na projekcie. Jedno zadanie zrobi szybko, z kolejnym troche powalczy ale wykładowca (mentor) pomoże no i to tak leci. Przygotują go na rozmowe rekrutacyjna a to pozwoli wynegocjować wyższą stawkę, którą się podzieli z mentorami.
@BurzaGrzybStrusJaja: nie będę jej doradzał, bo już mam łatkę Pana Marudy. Koleżance poradziłem kiedyś, że skoro ma taką chrapkę na programowanie niech sobie chociaż jakiegoś codelaba albo sololearn przeklika. Po miesiącu zagaiłem jak idzie i się temat skończył xD

Muszę jednak przyznać, że ta idzie w zaparte i od kilku tygodni codziennie się uczy. Niektórzy potrzebują takiego "przewodnika". A czy to będą pieniądze wyrzucone w błoto jeżeli chodzi o możliwości znalezienia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: jak ma zaparcie, to się powinno udać.

Szwagierka chemiczka co pracowała w Tevie przy robieniu leków za psie pieniądze, poszła na kurs testera i teraz piszę testy w ogórku itp.

Brat po logistyce szybko zorientował się, że kokosów nie będzie, poszedł na kurs chyba przy jakiejś uczelni i jest wdrożeniowcem pewnych systemów.

W Holandii pracowałem z devem(Holender) co się przebranżowił z archeologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w dużych korpo masz rozpisane taski godzinowo, więc jeśli się szybko wyrabia to jak najbardziej możliwe


@Quiz: idk robiłem w miejscach gdzie estymaty robiliśmy w zwykłych godzinach, w story pointach czy po prostu na dni i zawsze mniej więcej się zgadza bo jak się robi kilkanaście tasków w miesiącu to jedne oczywście ogarnie się szybciej a inne dłużej, a ciężko znacznie się przestrzelić jeżeli dany task estymuje się zespołem i wie
a tam mój kumpel ma 6 lat. Robi 7 etatów zdalnie dla 12 firm z usa. Samouk. 333k netto. Więc czemu 16k to taki niereal? Ludzie, to nie 2015 rok gdy 8 rolek papieru do dupy bylo po 4,49


@SzczeryChopak: no to jest najlepsze, każdy MA KOLEGE CO "TUWSTAWJAKIESBZDURY" xDDDDDD i taka rozmowa z głąbami
No i ogólnie 20k to nie jest już jakiś top 5% programistów w Polsce?


@Shatter: Nie, to już od dłuższego czasu nie jest 5%, raczej 30+%. Trzeba także zaznaczyć, że część "ogarniętych" ludzi robi na dwa fronty i oni w ogóle odjeżdżają zarobkami, więc top 5% to raczej będzie jakieś 40k+.

niezły z niego zawodnik skoro 320 godzin w miesiącu daje radę programować xD

idk robiłem w miejscach

@d00v: To
@Shatter: Też bym tak powiedział rok temu. Powiedzmy, że jest to jedna z niewielu (jedyna?) branża, gdzie zarobki idą w górę łeb w łeb z inflacją, a poza tym sama branża rozkwitła przez pandemię, mimo początkowej paniki.

Sam straciłem pracę z początkiem pandemii i przez pół roku siedziałem na bezrobociu, a w przyszłym miesiącu przyjdzie faktur na x8 netto (800%, to nie literówka) w stosunku do zarobków sprzed covida. Branża totalnie