Wpis z mikrobloga

@Wokawonsky: posiadanie samego iPhone nie daje ci wszystkich korzyści, na tym polega ekosystem, ze masz kilka urządzeń i one se sobą grają idealnie


@dioxxx: czyli żeby telefon za >7k był wart zakupu, muszę kupić też maka za ~10k, bo wtedy mogę odebrać połączenie przychodzące na telefon z poziomu komputera? xD sam mam maka i iphone, ale argumenty o ekosystemie nigdy by mnie nie przekonały, bo integracja maka z iphone nie
Jeśli bezproblemowe działanie definiujemy jako nudę, to rzeczywiście dobry wybór. Z androidem na pewno nie będzie nudy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pionic: A to ciekawe bo jak narazie najwiecej aktrakcji zapewnia Ip13 mojej żony. Regularnie są zwiechy z kręcącym się kółkiem, problemy typu system nie może wyjść z trybu horyzontalnego po ogladaniu czegoś na YT, a już najwiekszy cyrki zaczęły się jak pamięć była w 80% zapełniona
Używam od lat i nigdy nie miałem problemów


@ZnajomyTwojejZony:

tl;dr Ludzie porównują często najniższy segment telefonów pod androida z Apple, które de facto nie ma odpowiedników najniższego segmentu. Porównując w tym samym segmencie nie byłoby tych różnic.

W PL to narzekanie wynika z tendencji do kupowania jak najtaniej.

Idziesz se kupić telefon z androidzie. Spojrzysz na dwa, trzy parametry (4 tysiące MEGA pikseli; pamięć tysiąc) i kupisz tańszy (w najniższym segmencie).
@ZnajomyTwojejZony: i śmieszy mnie 60 hz w iPhone 14 ( ) #!$%@?, telefon za ponad 5 koła i ma 60 hz. porażka, no ale barany lubią być ruchane ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ja tam mam w telefonie 120hz, ale już od pół roku siedzę na 60hz, za dużo baterii to zżera ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Odnośnie 120 hz w IP 14 to trochę prawda ale jak się śmiejemy to możemy się pośmiać z jakości i bezpieczeństwa face unlock, który w pixelach z 2k22 roku jest gorsze i mniej bezpieczne niż w srajfonach X z 2k17 roku :(, a liczyłem na to że w końcu to ogarnie gugl bo chciałem kupić tego pixela
@ZnajomyTwojejZony: Bo przeciętny użytkownik iOS ma argumenty z 2013 roku, kiedy to faktycznie androidy nie były jeszcze zbyt stabilne. Czasy się zmieniają, ajfony już od kilku lat są w tyle za androidem, ale fanboy jabłuszka tego nawet nie zrozumie. I jeszcze to gadanie o płynności systemu używając co najwyżej tiktoka z instagramem na przemian, tutaj to nawet zda egzamin telefon za 500zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i śmieszy mnie 60 hz w iPhone 14 ( ) #!$%@?, telefon za ponad 5 koła i ma 60 hz. porażka


@carumus1: to samo w iPad 9 bez pro xD też 60hz

Fajny procesor, solidny ekosystem więc rozważałem zakup dopóki tego nie zobaczyłem