Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do TEGO wpisu, jeśli taka aplikacja by się pojawiła, każdy może się wypisać przez internet ALE definitywnie.
Nie możesz być chrzestnym, świadkiem ani ochrzcić dzieci. Komunii tez dziecko nie będzie miało. Nie możesz wziąć ślubu kościelnego ani w żaden sposób aktywnie uczestniczyć w życiu chrześcijańskim (tak, mikołaja możesz obchodzić ;-) )Twój pogrzeb tez będzie bez księdza. Oczywiście na świeckim cmentarzu. Przecież nie na poświęconej ziemi, prawda?
Nie ma możliwości odwrotu ani późniejszej zmiany decyzji jak Ci się odwidzi.
#apostazja #religia #kosciol #wiara

Czy dokonujesz apostazji?

  • Tak 73.7% (1778)
  • Nie 26.3% (634)

Oddanych głosów: 2412

  • 103
@Strigiformesman: A co zamierzałes sam skorzystać z apostazji ale dziecko wysłać do komunii? xD Definitywne wypisanie się. Twoje dziecko do 18r. ż nie uczestniczy w życiu kościelnym z którym się przecież nie zgadzasz. Ty podejmujesz decyzje.

@rrobot: To tam gdzie szamam macha kropidłem. W skrócie nie leżysz z tymi co wierzyli. Jak twoja rodzina była wierząca to nie leżysz z nimi.
@Lutniczek: Tak, do 18 roku życia.
Zakładamy że ty decydujesz do tego czasu i jesteś na NIE ze wszystkim co związane z kościołem w sprawie swoich dzieci. Jak nie wierzysz to nie wierzysz i koniec kropka a nie że nie wierzysz ale dzieci ochrzcisz bo babcia się obrazi albo sąsiadka będzie krzywo patrzeć. Wypisujesz się DEFINITYWNIE bo nie wierzysz i nie wciskasz wtedy tego swoim dzieciom.

Na potrzeby ankiety przyjmijmy że
A co zamierzałes sam skorzystać z apostazji ale dziecko wysłać do komunii? xD Definitywne wypisanie się. Twoje dziecko do 18r. ż nie uczestniczy w życiu kościelnym z którym się przecież nie zgadzasz. Ty podejmujesz decyzje.


@PancakeV: Ale co w sytuacji gdy jeden rodzic dokonał apostazji a drugi nie? Znam taki przypadek

Jeszcze jedno pytanie - jeżeli wybiorę 'Tak' - to czy z moich podatków dalej będą wspomagać kościół?

Co do pogrzebu
@PancakeV: Nie dokonuję bo szkoda mi na to czasu. NIC to nie zmienia w moim życiu i NIC to dla mnie nie znaczy, a musiałbym pobierać jakieś apki, wypełniać formularz. Po #!$%@?? Zanim mi ktoś odpisze, że po to by statystyki kościołowi obniżyć żeby hajsu od państwa nie wyciągali - dajcież spokój... młodzi ludzie sie w ogóle nie liczą, tylko mohery, bo młodzi to ułamek. Jak mohery powymierają to skończy się
A co zamierzałes sam skorzystać z apostazji ale dziecko wysłać do komunii? xD Definitywne wypisanie się. Twoje dziecko do 18r. ż nie uczestniczy w życiu kościelnym z którym się przecież nie zgadzasz. Ty podejmujesz decyzje.


@PancakeV: w pewnym sensie tak. Dziecko ma dwojke rodzicow i odejscie jednego z nich od kosciola nie powinno obarczac dziecka. To jest troche takie przepisywanie grzechow rodzicow na dziecko
@antb47: Zakładamy ze dalej podatki płacisz tak samo bo nie ma co miesiąc wyróżnionego podatku "na kościół" tylko płacisz ogólnie. To już kwestia rzadu ze rozdaje kościołowi to sianko.

Co do pierwszego to faktycznie, nie przewidziałem. Przyjmijmy ze się wiążesz z osoba o takich samych poglądach tj oboje wierzycie albo nie.