Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do TEGO wpisu, jeśli taka aplikacja by się pojawiła, każdy może się wypisać przez internet ALE definitywnie.
Nie możesz być chrzestnym, świadkiem ani ochrzcić dzieci. Komunii tez dziecko nie będzie miało. Nie możesz wziąć ślubu kościelnego ani w żaden sposób aktywnie uczestniczyć w życiu chrześcijańskim (tak, mikołaja możesz obchodzić ;-) )Twój pogrzeb tez będzie bez księdza. Oczywiście na świeckim cmentarzu. Przecież nie na poświęconej ziemi, prawda?
Nie ma możliwości odwrotu ani późniejszej zmiany decyzji jak Ci się odwidzi.
#apostazja #religia #kosciol #wiara

Czy dokonujesz apostazji?

  • Tak 73.7% (1777)
  • Nie 26.3% (634)

Oddanych głosów: 2411

  • 103
ale ty jesteś głupi czy takiego udajesz?

to, że w życiu dorosłym, a tak naprawdę już gdzieś od 16 roku życia, podejmuję niezależne decyzję nie ma znaczenia?


Ale to do kościoła Cie zapisali księża jak miałeś 16 lat i z partyzanta, tak że nawet o tym nie wiedziałeś? Przecież to Twoi rodzice poszli do kościoła jak miałeś kilka miesięcy i dobrowolnie zgłosili Cie do tej organizacji więc o czym Ty piszesz w
@antb47: Zakładamy ze dalej podatki płacisz tak samo bo nie ma co miesiąc wyróżnionego podatku "na kościół" tylko płacisz ogólnie. To już kwestia rządu ze rozdaje kościołowi to sianko.


@PancakeV: W takim razie ta apka nic mi nie daje. Po prostu ją zignoruje.
Powiedzmy że jej uzyje i pójdę do kościoła na śłub/pogrzeb - jak ksiądz to sprawdzi? I co zrobi naśle na mnie policje za obrażanie uczuć religijnych?

Jeszcze
@PancakeV: No ale co chciałeś osiągnąć tym postem? Dla mnie brakuje tylko dodatkowego warunku „twoje dane są trwale usuwane ze wszystkich dokumentów i ewidencji kościelnych” i byłoby idealnie.

Problemem zwykle jest rodzina, która stosuje szantaż emocjonalny, a nie to, że komuś się coś odwidzi. Moja babcia np. niby zaakceptowała to, że dziecko nie będzie chrzczone, ale jak trafiła do szpitala i się „żegnała”, to zaczęła prosić, żeby nie był poganinem XD.
@PancakeV:

Nie możesz być chrzestnym, świadkiem ani ochrzcić dzieci. Komunii tez dziecko nie będzie miało. Nie możesz wziąć ślubu kościelnego ani w żaden sposób aktywnie uczestniczyć w życiu chrześcijańskim (tak, mikołaja możesz obchodzić ;-) )Twój pogrzeb tez będzie bez księdza.

Tak, pasuje mi to.

Twój pogrzeb tez będzie bez księdza. Oczywiście na świeckim cmentarzu. Przecież nie na poświęconej ziemi, prawda?

Tak, bez księdza, a czy będzie poświęcona czy nie to mnie
@PancakeV: Właśnie tak powinna wyglądać apostazja, jeszcze bym dodała warunek że jeśli mimo apostazji ksiądz weźmie w łapę i pochowa człowieka w obrządku katolickim albo pozwoli mu zostać świadkiem/chrzestnym to ksiądz idzie do więzienia.
Moja matka to fanatyczka religijna która udaje że ja jestem wierząca, ciągle "zapomina" że nie chodzę do kościoła i potrafi mnie poprosić żebym dzisiaj wieczorem odmówiła za coś różaniec. Jakbym umarła to myślisz że uszanowałaby moją wolę
@Rasteris: ochrzcic dziecko bedac apostata? No nie, nie mozna xD "Slub koscielny wziac jako swiadek" - zacna skladnia, mordo. W ogole ten Twoj wpis to jakis stek bzdur w polaczeniu z beznadziejna gramatyka, prawdziwy freethinker z 7B.