Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do TEGO wpisu, jeśli taka aplikacja by się pojawiła, każdy może się wypisać przez internet ALE definitywnie.
Nie możesz być chrzestnym, świadkiem ani ochrzcić dzieci. Komunii tez dziecko nie będzie miało. Nie możesz wziąć ślubu kościelnego ani w żaden sposób aktywnie uczestniczyć w życiu chrześcijańskim (tak, mikołaja możesz obchodzić ;-) )Twój pogrzeb tez będzie bez księdza. Oczywiście na świeckim cmentarzu. Przecież nie na poświęconej ziemi, prawda?
Nie ma możliwości odwrotu ani późniejszej zmiany decyzji jak Ci się odwidzi.
#apostazja #religia #kosciol #wiara

Czy dokonujesz apostazji?

  • Tak 73.7% (1773)
  • Nie 26.3% (634)

Oddanych głosów: 2407

  • 103
@PancakeV: zawsze mnie śmieszyło jak ktoś opowiadał że ksiądz nie chciał udzielić ślubu jakiemuś sebiksowi bo go kościoła nie chodzą a jego karyna to chciała mieć taki piękny kościelny i hurr durr jak tak można przecież oni som po to by służyć ludziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PancakeV: Nic się w moim życiu nie zmieni oprócz tego, że mnie gdzieś tam wykreślą z jakiejś sekty, do której się nie zapisywałem. Kiedyś się chciałem wykreślić z kościoła, ale byłem młody, jeszcze za bardzo nie wiedziałem jak. Poszedłem na parafię i akurat nie było proboszcza. Później stwierdziłem że szkoda czasu na granie w ich gierki. #!$%@? mnie serdecznie już ta sekta. Powinno być jak w każdej organizacji, gdzieś jakiś formularz
@PancakeV: współczesne święta mają tyle wspólnego z religią.... xD a po śmierci moje zwłoki mogą sobie kroić studenci lub naukowcy a potem spalić i wsypać do rzeki - jestem martwy raczej mi to wisi co z nimi zrobią
@PancakeV: Nie mam bierzmowania i nie wezmę- nie mogę robić tych rzeczy więc nie tracę nic. Gdybym mogła się wypisać jednym kliknięciem to bym to zrobiła ale nie chce mi się marnować nawet 5 minut na coś co i tak osobiście dla mnie nie ma znaczenia