Wpis z mikrobloga

Ewolucja pocieszania samego siebie przez wyznawców nieruchów:

1. Buahahaha, wybijcie sobie spadki z głowy będą dalej wzrosty, najsilniejsze w tym roku.
2.Nie ma żadnej bańki.
3.Moze się zatrzymało, ale to tylko na chwilę bo Ukraińcy.
4.Mieszkajcie dalej z mamusią, lokatorzy spłaca nam te kredyty (lokatorzy w mieszkaniach kupionych dla siebie, hahaha)
5.Ceny się tylko zatrzymają w dużych miastach pozostają niezmienione, bo Fundusze inwestycyjne.
6.Ojoj, spadek o 1,8 procent, a wy się cieszycie.
7.Moze i spada, ale wy i tak nie kupicie.
8(Etap obecny):Cieszcie się wykopki, te spadki długo nie potrwają. Myślicie, że to to samo co w 2008.
9(Etap następny): Pozostawiam wam pole do pomysłów.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #gielda #inwestowanie #inwestycje #stopyprocentowe #inflacja
  • 34
  • Odpowiedz
@Ynfluencer

No i czekać kilka lat a po drodze jak landlord który za cenę powyżej rynkowej zgodzi się podpisać umowę z małżeństwem z dzieckiem wypowie umowę szukać nowego żłobka lub dojeżdżać przez całe miasto zamiast 300,400 metrów co nawet zimą można spacerkiem.

Czyli uważasz że mieszkania stanieją 7 krotnie no ok jak uważasz ciekawe czy to chociaż koszt ścian dachu i podłogi.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Nie chodzi o to, że stanieją 7 krotnie. Jak kupujesz mieszkanie za 300 k na kredyt to realnie #!$%@? na nie 700 k, a jest warte realnie 100 k, jedynie ceny są nakręcone przez wyznawców, oszustów i słabą wiedzę inwestycyjną Polaków.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Nie napisałem, że ty płacisz, napisałem, że jak ktoś kupuje za 300 k mieszkanie na kredyt to realnie #!$%@?, uwzględniając wszystkie koszty, wzrost rat, odsetki, dodatkowe koszty i na końcu bankructwo 700 k za mieszkanie wystawione za 300 k.

Już rekordowa ilość mieszkań trafia na licytacje komornicze.
  • Odpowiedz
Ptaszyno moja kochana...kupiłeś nierucha. Jesteś zdrajca...


@Ynfluencer:

dokładnie. Jestem zdrajcą bo nie chciałem dojezdzac na drugą stronę miasta do szkoly i żłobka ¯\(ツ)_/¯ jeszcze kupując na dołku a nie górce ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Dołek to będzie


@Ynfluencer: no i ja jak wielu kredyciarzy ma to w dupie ¯\(ツ)_/¯ jak kupujesz np kartę graficzną czy samochód też co tydzień sprawdzasz ceny czy było warto czy po prostu używasz? a z rodziną przenosisz się co kilka lat bo Landlord ma inne plany? (np. w moim poprzednim wynajmowanym musiałbym się wynosić w ciągu roku bo Landlordka dała znać, że jej rodzina się wprowadzi)

Nawet liczę
  • Odpowiedz