Wpis z mikrobloga

@Krolik:

Błędy powinny być sygnalizowane inaczej


Tak, ale wyciąganie minimum pustego zbioru to niekoniecznie błąd :) możemy dyskutować w nieskończoność, prawda jest taka ze w projekcie tak złożonym jak język programowania czy biblioteka standardowa dużego języka która musi stworzyć implementacje abstrakcyjnych matematycznych pojęć tak żeby wykonały się na całkiem fizycznym i ograniczonym procesorze wymaga kompromisów - i w każdym jednym pytaniu znajdziemy rozwiązania lepsze lub gorsze w zależności od kontekstu.

Gdybym
  • Odpowiedz
@Flypho: płaku płaku, nikt normalny w dużej skali nie korzysta z czystego jsa. Masz TypeScript który rozwiązuje problemy tak bardzo Ciebie bolące. Debilny język? Pokaż mi inny w którym jesteś w stanie shipować produkt na różne platformy, środowiska bez całej tej zabawy w kompilowanie N binarek. Były podejścia z actionscript, java applets no ale jakoś się to nie przyjęło... zastanawiałeś się kiedyś dlaczego?

I "programowanie to nie biznes, to kontrola sygnałów".
  • Odpowiedz
płaku płaku, nikt normalny w dużej skali nie korzysta z czystego jsa. Masz TypeScript który rozwiązuje problemy tak bardzo Ciebie bolące.


@nappy:
Czekaj... i to ma być argument za tym, że JS nie jest #!$%@?, tak? Nakładka w postaci interfejsu, który maskuje jego #!$%@?ę?

Powodzenia z takim mindsetem nie ważne jakim kozakiem jesteś to "team fit" masz zdecydowanie "nope".

Przeczytałem to zdanie kilka razy i dalej nie wiem, co ty chcesz
Flypho - > płaku płaku, nikt normalny w dużej skali nie korzysta z czystego jsa. Masz...
  • Odpowiedz
@Flypho: > Jeśli nie widziałeś w pracy #!$%@? kodu, to nie wierzę, że zarabiasz programując xD.

@Flypho: Jeśli w komercyjnym kodzie widziałeś że ktoś korzysta z takich rzeczy jak sumowanie obiektu z tablicą to Ci współczuję XD
  • Odpowiedz
@Flypho: Za programowaniem jak za wszystkim kryje się nauka. Za kładzeniem instalacji elektrycznej tez kryje się nauka ale nie zmienia to faktu ze elektryk to nie naukowiec tylko wyrobnik który za pieniądze wykonuje produkt

Tak z ręka na sercu, ilu znasz programistów którzy napisali prace naukowa? Bo ja kilku ale to bardziej naukowcy którzy umieją programować a nie programiści robiący research.

Programowanie to nie jest żadna wyższa sztuka - ot masz
  • Odpowiedz
Czekaj... i to ma być argument za tym, że JS nie jest #!$%@?, tak? Nakładka w postaci interfejsu, który maskuje jego #!$%@?ę?


@Flypho: Rozumiesz, że *każdy* język ma swoje "quirki"? Fakt, że te nie interpretowane a kompilowane mogą być ulepszane i jak ktoś napisze o głupotach w Javie 6 to można to zbić "korzystaj z Javy 20+". TypeScript nie zmienia języka a jest narzędziem które rozwiązuje Twoje problemy. Dodaje tylko statyczne
  • Odpowiedz
@enron: bo jest (numeracja w PKP też).


Nie jest. Jest według ustalonego schematu, który jest najnormalniej w świecie debilny ¯_(ツ)_/¯

Ogólnie każdy jak sobie zetknie to "hehe ale głupi język"


Tu pełna zgoda - ten obrazek to raczej humorystyczne przedstawienie cech, które czasami są logiczne a czasami wynikają z zaszłości historycznych.

Największy ogólnie "problem" tutaj to automatyczna konwersja.


Jak we wszystkich prostych językach, które pozwalają na mieszanie typów.

Ostatnia chyba rzecz
  • Odpowiedz
@gatineau:

Za kładzeniem instalacji elektrycznej tez kryje się nauka ale nie zmienia to faktu ze elektryk to nie naukowiec tylko wyrobnik który za pieniądze wykonuje produkt

Porównujesz teraz projektanta języka programowania do faceta, który wierci dziury w ścianach i przeciąga przez nie kable. Spoko.

Tak z ręka na sercu, ilu znasz programistów którzy napisali prace naukowa? Bo ja kilku ale to bardziej naukowcy którzy umieją programować a nie programiści robiący research.
  • Odpowiedz
@gatineau: jestem zwolennikiem stosowania ostrych pojec i jednoznacznych definicji przy programowaniu. Explicit beats implicit. Uważam też że jeśli nie ma dobrej wartości do zwrócenia, to powinien lecieć błąd, najlepiej taki żeby się aplikacja wywaliła na ryj, to wtedy programista poprawi. Zauważ że w tej sytuacji programista ma pelna kontrolę nad tym co przekazuje do funkcji, więc może zagwarantować przed wywolaniem że kolekcja będzie niepusta. I dlatego na takie podejście jak ma
  • Odpowiedz
@Flypho:

Całkiem sporo, bo sam jestem autorem kilku prac naukowych. Pracowałem też na uczelni, więc trudno było ich nie poznać.


Ah to wiele wyjaśnia, combo programista i pracownik uczelni musiało wywalić detektor arogancji poza skalę xD

Porównujesz teraz projektanta języka programowania do faceta, który wierci dziury w ścianach i przeciąga przez nie kable.


Serio to jedyne co ci przychodzi do głowy słysząc „elektryk”? Wiesz ze instalacje elektryczne w elektrowniach czy np.
  • Odpowiedz
@gatineau:
Nie wiem skąd wziąłeś tę arogancję xD. Ja tylko zauważam fakt, że JS jest #!$%@? językiem, który jest źle zaprojektowany. Ty z kolei masz rozdwojenie jaźni i raz twierdzisz, że JS zyskał popularność przez przypadek, tym samym deprecjonując pracę tego CTO którym się zachwycasz i podważając jakość jego "wiekopomnego dzieła", jednocześnie de facto zgadzając się z moimi zarzutami xD. Za drugim razem twierdzisz, że #!$%@? się znam oskarżając twórcę JSa
  • Odpowiedz
@gatineau:

Serio to jedyne co ci przychodzi do głowy słysząc „elektryk”? Wiesz ze instalacje elektryczne w elektrowniach czy np. wielkich obiektach jak stadion na 45 000 ludzi tez ktoś projektuje? Niektórzy są na początku kariery inni dalej, jedni robią małą rzecz inni dużą. Ale nie zmienia to faktu ze projektant sieci elektrycznej w elektrowni to inżynier a nie naukowiec a inżynier to wyrobnik produkujący dzieło które ma konkretny cel, zazwyczaj komercyjny
  • Odpowiedz
@Flypho:

Nie wiem skąd wziąłeś tę arogancję xD.


Stad ze zacząłeś rzucać #!$%@? a potem mówić ze CTO i jeden z ojców internetu jest „niekompetentny”. Brak szacunku do kolegów po fachu i zarzucanie im niekompetencji bo zrobili coś szybko - zgodnie z wola szefa - a wiec nie do końca dokładnie to dla mnie przejaw właśnie arogancji.

Tak wiemy, ty byś zrobił lepiej, autor javascript to niekompetentny jełop.

Ty z kolei
  • Odpowiedz
Stad ze zacząłeś rzucać #!$%@? a potem mówić ze CTO i jeden z ojców internetu jest „niekompetentny”. Brak szacunku do kolegów po fachu i zarzucanie im niekompetencji bo zrobili coś szybko - zgodnie z wola szefa - a wiec nie do końca dokładnie to dla mnie przejaw właśnie arogancji.

Czyli jak zrobi coś dobrego, to sam, osobiście, własnymi rękami. Ale jak coś #!$%@?ł, to odpowiedzialność ściągamy, bo to była przecież wola złego
  • Odpowiedz
@Flypho:

Ale jak coś #!$%@?ł, to odpowiedzialność ściągamy, bo to była przecież wola złego szefa i


Ale on nic nie #!$%@?. Dostał kilka tygodni na zrealizowanie zadania i zrealizował je wręcz spektakularnie biorąc pod uwagę dostępne zasoby
  • Odpowiedz