Wpis z mikrobloga

Nie mamy też sprawnej, punktualnej i godnej zaufania komunikacji, nie zapominaj o najważniejszym xD O


@Zgrywajac_twardziela: Ja mam wrażenie, że jak ktoś jest zatwardziałym samochodziarzem to żadna komunikacja miejska go nie zadowoli. Zawsze będzie jakaś wymówka - a to że za daleko przystanek, a że przesiadki, a że inni ludzie w środku.
Serio, otworzyli obok mnie metro i ludzie zamiast się cieszyć to narzekają że jeździ co 4 minuty a nie
bez obrazy ale nie da się. Miasta nie są z gumy, gdyby kazdy mial miec auto w miescie to miasto staloby w korku caly czas,


@Podlaski_warmianin: istnienie dogodnych miejsc parkingowych nie wyklucza możliwości, że większość z tych samochodów nie jest używana jako główny środek transportu. Problem z większością aktywistów, którzy pomstują na komunikację indywidualną i chcą wyrzucić wszystkich do zbiorkomu jest taki, że nie rozumieją, że posiadanie samochodu nie jest wiążę
@CudMalina:

Ja mam wrażenie, że jak ktoś jest zatwardziałym samochodziarzem to żadna komunikacja miejska go nie zadowoli. Zawsze będzie jakaś wymówka - a to że za daleko przystanek, a że przesiadki, a że inni ludzie w środku.

Serio, otworzyli obok mnie metro i ludzie zamiast się cieszyć to narzekają że jeździ co 4 minuty a nie co 2 ¯_(ツ)
Przecież ten screen jest z Wrocławia, tego samego w którym było
Fajnie tylko, że u mnie pod blokiem chodniki #!$%@? samochodami, już niektórzy parkują pod wejściem do klatki a garaż podziemny zapełniony w 40%. Polaków trzeba #!$%@?ć siłowo, bo sami się nigdy nie rozwiną jako społeczeństwo.


@wiktorek_pl: Zachęcony brakiem konieczności odśnieżania znalazłem sobie miejsce parkingowe w garażu podziemnym w dobrej cenie, ale oczywiście inwestor zaoszczędził na wentylacji i nie mogę z niego skorzystać, bo mam samochód zasilany LPG. Biednemu zawsze wiatr w
Ja mam wrażenie, że jak ktoś jest zatwardziałym samochodziarzem to żadna komunikacja miejska go nie zadowoli. Zawsze będzie jakaś wymówka - a to że za daleko przystanek, a że przesiadki, a że inni ludzie w środku.

Serio, otworzyli obok mnie metro


@CudMalina: oderwanie od rzeczywistości totalne. Mówimy o Wrocławiu. Mieszkam tu prawie 10 lat. Przez ten czas prawie udało się zbudować jedną nową trasę tramwajową i zalać kilka tras tramwajowych betonem,
@sEB-q: @Darth_Gohan: Miejsca te były nielegalne, równie dobrze mogła by tam jeździć cyklicznie straż miejska i wlepywać mandaty. A czyja to jest wina że brakuje miejsc parkingowych? Według myśli wolnego rynku, mieszkających bo kupili takie mieszkania gdzie jest za mało miejsc parkingowych i to ich problem. Mogli kupić gdzie są rezerwowane miejsca. A według mnie to jest wina rządzących że w prawie budowlanym jest wymagana taka a nie większa liczba
@CudMalina: Człowieku najpierw pomieszkaj w takim Wrocławiu potem się wypowiadaj. W kwestii MPK oprócz tego co napisał @Ogau jest jedna ważna rzecz - wiarygodność i zaufanie do niej. We Wrocławiu takowa nie istnieje bo tak kiepsko ona obecnie działa.

@lentilek: No to zamiast robić za 600 k odnowienie postawić szlaban na wjeździe z SOS i byłby spokój. Wyszłoby pewnie taniej.

Problem jest regulacja ilości miejsc parkingowych owszem. Natomiast większym problemem
Przecież ten screen jest z Wrocławia, tego samego w którym było 100 wykolejeń, tego samego z którego są memy "tam jest [nazwa dzielnicy] tam niczym nie dojedziesz". Także no tutaj nie ma to żadnego pokrycia z rzeczywistością, nawet jeśli to co piszesz bywa czasem prawdą. Z resztą jak mieszkańcy wolą auta to jaki sens jest im utrudniać życie, żeby potem te auta stały wszędzie gdzie tylko się wcisną ¯_(ツ)_/¯


@Zgrywajac_twardziela: olaboga,
i uważasz, że niezapewnienie bezpłatnych miejsc parkingowych jest fair, biorąc pod uwagę podatki jakie płacimy za samo posiadanie auta? Grubo.


@Sandrinia: No w sumie ja tak uważam. Posiadanie prywatnych samochodów to raczej strata dla ogółu, niż zysk, dowalamy podatki i akcyzy, aby ludzi do tego zniechęcać i mielibyśmy jeszcze finansować darmowe miejsca parkingowe? Trochę to przeciwskuteczne by było.