Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rozmawiałem po raz pierwszy ze swoimi współlokatorami w UK na temat wojny na Ukrainie. Wszyscy w okolicach trzydziestki, najprawdopodobniej zarabiają co najmniej średnią krajową i mają wyższe wykształcenie. Żadna brytyjska patologia.
Dowiedziałem się między innymi
- skoro Krym był kiedyś rosyjski i Rosja chcę odzyskać półwysep, to w czym problem?
- atak na Most Kerczeński to był godny potępienia akt terroryzmu.
- lepiej nie prowokować Putina, bo może użyć atomu
- Ukraina nie ma prawa podejmować suwerennych decyzji o przystąpieniu do UE oraz NATO, ponieważ Rosja może się zdenerwować.
- Najlepiej, żeby Ukraina się poddała, bo w ten sposób przestaną ginąc niewinni ludzie. Przecież już raz Rosja i Ukraina tworzyły ZSRR i nikt nie narzekał.
O zbrodniach w Buczy, Izium czy Katyniu albo nikt nie słyszał, albo słyszeli i już zapomnieli.
Rosyjska propaganda w całej Europie środkowo-wschodniej to jedno wielkie xD, ale wygląda na to że działa w Europie zachodniej.

#ukraina #rosja #wojna
  • 72
@Vokun: @musztym: @Mamiser: Prawda boli was. Gdy ktoś traci np. życie to wy powiecie, że się poświęcił "dla większej sprawy" zasłaniając obiektywne znaczenia tego co się wydarzyło. Dla was ma to znaczenia pozytywne ale dla tego gościa i jego bliskich jest to najgorsza rzecz jaka mogła się wydarzyć i należało jej uniknąć za wszelką cenę.
@Vokun: @musztym: @Mamiser: Prawda boli was. Gdy ktoś traci np. życie to wy powiecie, że się poświęcił "dla większej sprawy" zasłaniając obiektywne znaczenia tego co się wydarzyło. Dla was ma to znaczenia pozytywne ale dla tego gościa i jego bliskich jest to najgorsza rzecz jaka mogła się wydarzyć i należało jej uniknąć za wszelką cenę.


@Bonapartysta: Co ty gościu #!$%@? jakieś farmazony, oficer prowadzący kazał ci tak pisać?
@groman43: co kogo obchodzi co twoi brytyjscy współlokatorzy około trzydziestki zarabiający co najmniej średnią krajową myślą o Ukrainie, Moście Krymskim i wojnie? Tych kilkoro ludzi reprezentuje całe brytyjskie społeczeństwo?
Kojarzę trzech kierowców zarabiających czterokrotność najniższej krajowej i wszyscy to patologia. Czy mają wypowiadać się za wszystkich Polaków o tym, co sądzą o wojnie na Ukrainie?
@groman43: Wyzsze wyksztalcenie w UK, to jeden scisly przedmiot przez 3 lata. Ogolna edukacja jest tam na poziomie klas 1-3 w Polsce. No i jest to narod ignorantow i delikatnie mowiac debili. Jedza gowno i gowno wiedza. No nie wszyscy, wiadomo. Zapytaj sie ich jak skonczyla sie druga wojna swiatowa. Odpowiedza ci jednym glosem, ze to oni ja wygrali i wyzwolili europe. Kilkadziesiat lat temu to bylo imperium. Dzis sa na
co najmniej średnią krajową i mają wyższe wykształcenie. Żadna brytyjska patologia.


@groman43: fake jak #!$%@? - współlokatorów masz czyli ludzi co nie mieszkają samodzielnie, średnia krajowa i wyższe wykształcenie xD. Ale największy fake to, że mają jakiekolwiek zdanie o geopolityce poza "eeh?" Czyli najprawdopodobniej masz jakąś kompletnie nienormalną próbkę społeczeństwa czyli studia doktoranckie albo Londyn i świeżo przyjezdni na wysokie stanowiska.
@groman43: A co ich to obchodzi te zbrodnie w miejscach o których wymieniałeś? Równie dobrze mógłbyś im opowiadać o zbrodniach w Mogadiszu. Oni nigdy nie doświadczą wojny osobiście i na własnej skórze. Nas też by to nie interesowało ale 1.wiemy że Putin może nas zaatakować 2. mamy tu miliony uchodźców z Ukrainy i jesteśmy wprost zalewani ich tragicznymi historiami przez media 3. byliśmy wychowani na haśle że ruskie to samo zło,
@brajanek95: Wyjechać to ja już wyjechałem prawie 4 lata temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na wynajem pokoju zamiast całej kawalerki zdecydowałem się niedawno i pozwala mi to zaoszczędzić około £1500 więcej. Gdybym chciał, to mógłbym wynająć coś dla siebie, ale po prostu szkoda mi tej kasy.
Jest spoko, tak naprawdę tylko kuchnia jest współdzielona.
@little_muffin: Spytałem dlaczego uważają że niepodległe i suwerenne państwo, jakim jest Ukraina, nie ma prawa podejmować samodzielnych decyzji o ewentualnym dołączeniu do UE oraz NATO. W odpowiedzi usłyszałem, że przez takie podejście giną niewinni ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaproponowałem, żeby poczytali o rosyjskich zbrodniach na Ukrainie, w Syrii, Gruzji, podczas II wojny światowej oraz zbrodniach ZSRR na własnych obywatelach, takich jak Hodomór i zamykanie ludzi w
@groman43: W 100% pokrywa się z propagandą którą nawet tutaj ruskie trolle sieją dzień w dzień... Ehh jak człowiek czyta te ich wysrywy to ma wrażenie że przecież nikt tego łykać nie będzie, a jednak okazuje sie taachina propagandowa skuteczna i to bardzo.

Dlatego @moderacja może byście się w końcu przyłożyli do czyszczenia wykopka z tej propagandy, dzisiaj od rana trolle kolejne punkty realizują z pomocą waszego serwisu i nikt nic
Dlatego @moderacja może byście się w końcu przyłożyli do czyszczenia wykopka z tej propagandy, dzisiaj od rana trolle kolejne punkty realizują z pomocą waszego serwisu i nikt nic z tym nie robi...


@caius_cosades: XD prędzej zbanują jakiegoś zwykłego usera dodającego sensowne wpisy bo napisał gdzieś przekleństwo niż ruszą trolla. Możesz im zgłosić przejęte konto które przez lata nie miało aktywności a teraz spamuje prorusko i nic nie zrobią. To jak wygląda
dla Brytyjczyków to co poza "imperium" od zawsze było nic nie znaczącym końcem świata


@Absydion: tak, musi tak być, w końcu OP opowiedział jakąś historię a na jej podstawie wysnuliście dowód anegdotyczny. Brawo, elito internetu.
@groman43: Ja dzisiaj od przypadkowej laski z Brazylii usłyszałem że oba narody cierpią przez wojnę i ma nadzieje na zawarcie pokoju. Trochę jej wypowiedzi zalatywały Russia Today więc pewnie troll to był
dlatego ponad 40% młodych, polskich mężczyzn zagłosował w ostatnich wyborach na to


@afc85: 1. wybierz głupi wpis najbardziej kontrowersyjnego polityka danej partii
2. przyłóż tego tweeta jako program partii na który głosowało 40% POLSKICH MĘŻCZYZN
3. ale to ruska propaganda dzieli społeczeństwo

Równie dobrze można powiedzieć, że kobiety same chciały zakazu aborcji, bo najwięcej ich głosowało na PiS... obrzydliwa manipulacja. I żeby nie było - szurfederacja to ciota i #!$%@?