Wpis z mikrobloga

Kraj w którym żyje już naprawdę sprowadza mnie do myślenia nie czy będą stąd wyjeżdżać ale kiedy.

Jestem ustawiony, mam dobrą pracę, dom w mieście, żadnych kredytów i rodzinę ale jak patrzę na to co się #!$%@? w tym kraju i gdzie idą moje podatki to naprawdę łapię się za głowę a nie mam źle jak pomyśle o tych co jeszcze w kredytach tańczą, nie są na swoim i robią za średnią to dziwię się ich wytrzymałości.

To żyjecie po to by #!$%@?ć? Na tych gamoni którzy nawet jakby chcieli to nie potrafili by prowadzić warzywniaka a co dopiero państwo?
Naprawdę jestem otoczony masą niewolników którzy nie potrafią przejrzeć na oczy i będą #!$%@?ć? ZA CO ja się pytam, ciężko pracować to mogę nad swoim projektem gdzie nikt mnie nie zastąpi a i chcę by to było tylko i wyłącznie moje dzieło.

#!$%@?ć to państwo gdzie nawet osoby z warunkami chcą się wynosić.

#nieruchomosci #gospodarka #pieniadze #zarobki #pracbaza #mieszkanie #kredythipoteczny #inflacja #mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka #deweloperka #niebieskiepaski #rozowepaski #przemyslenia #gownowpis #wykop
  • 32
@stuwykopek: To co robię to się kształcę i nie, nie mam na myśli studiów jak jesteś ze wsi to urząd pracy da Ci masę szkoleń byleś byś chodził bo mają swoje progi a jak ich nie wypełnią to nie dostaną kasy na następny rok.
@stuwykopek: uczysz się dodatkowego języka np niemieckiego, pracujesz z domu np w IT helpdesk (nie polecam) ale hajs bardzo spoko 5-9k brutto na start bez doświadczenia. Nie musisz nawet twarzy pokazywać, jedziesz do jakiejś japonii gdzię jako biały 4/10 jesteś z automatu 7+/10
@stuwykopek: NIe .... nie o to chodzi że ludzie nie mają opcji ale ludzie są ślepi na te opcje.
Dlaczego, bo strach przed nieznanym, bo trzeba zostawić rodzinę, przyjaciół, często też już zbudowaną pozycję w społeczeństwie jaka by nie była ludzie to cenią.
Bo dosłownie będzie się kimś obcym na terenie którego nie znamy.
Ale WOW dla mnie wybór jest prosty jak mam być tak dymany w Polsce to wolę iść
Dlaczego, bo strach przed nieznanym, bo trzeba zostawić rodzinę, przyjaciół, często też już zbudowaną pozycję w społeczeństwie jaka by nie była ludzie to cenią.

@Kondziu5: no i tutaj masz odpowiedź. Może w to ciezko uwierzyć, ale sporo osob chce tylko podstawowe środki do życia i swoje otoczenie/ rodzinę/znajomych i ceni sobie to bardziej niż hajs. Dopiero kryzys zmusi ludzi do zmian, jak faktycznie bedzie zimno w dupsko albo nie bedzie za