Wpis z mikrobloga

W kontekście cen mieszkań często używa się tu sarkastycznego twierdzenia w stosunku do osób, które kwestionują wartość mieszkań

To idź mieszkać pod most

Więc ja mówię:

Tak, lepiej mieszkać nawet pod mostem! Ceny mieszkań w Polsce to jest taki rozbój, że mając milion złotych, wolałbym wziąć ten milion i iść z nim mieszkać pod mostem pod pięcioma śpiworami, niż kupić mieszkanie.

Po prostu kupienie mieszkania w tej cenie (czy będzie drożej, czy nie) to jest frajerstwo jakiego nie da się wyobrazić. Ludziom odbiło. Graniastosłup z betonu, wypełniony powietrzem za 6,7,15 tysięcy za metr? Przy medianie zarobków około 3 k na rękę?

#!$%@?! Kupić kawalerkę 30 metrów za pół miliona to takie samo marnotrawienie pieniędzy jakby wziąć 100 koła w gotówce i spuścić w kiblu. Serio.

#inwestycje #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
#nieruchomosci #patodeweloperka #kredythipoteczny
#gielda
  • 54
@Ynfluencer: Dla mnie wartością prawdziwą jest dom, a nie jakiś kurnik czy inne gunwo w bloku z płyty, mieszkania nie są dla mnie tyle warte..... Na mieszkaniach teraz jest "Greater fool theory" zbudowane i wmawiane społeczeństwu xD. Ja prdle żeby czuć dume bo masz kredo na 4 sciany w bloku xDDD!. Hvj, ja dalej odkładam na dom bo i tak prędzej odłożę przy moich zarobkach i taniej mnie to wyjdzie niż
@Ynfluencer: To miłe, że coraz więcej osób przekonuje się do wynajmu mieszkań, przynajmniej z mojej perspektywy ;) A tak na poważnie frajerstwem to było myślenie że mieszkanie w centrum całkiem sporego miasta w centrum Europy może chodzić w cenie 200-300k czyli w cenie nowego średnio wyposażonego BMW serii 3 które generuje tylko koszty i za 15 lat trafi na złom. A takie mieszkanie, będzie stało i kolejne sto lat generując przy
@Ynfluencer: czego oczekujesz w kraju, w którym ludzie biorą masowo chwilówki na telewizor/telefon i nie potrafią sobie ogarnąć czegoś tak prostego jak budżet domowy i oszczędności?

Mieszkania kosztują tyle, ile ludzie chcą za nie płacić. Można powiedzieć, że są drogie, można powiedzieć też, że to Ty jesteś biedny.

Dobrze, że nie słuchałem wykopków 6 lat temu i kupiłem wtedy mieszkanie przed tymi mitycznymi "spadkami" xD
#!$%@?! Kupić kawalerkę 30 metrów za pół miliona to takie samo marnotrawienie pieniędzy jakby wziąć 100 koła w gotówce i spuścić w kiblu. Serio.


@Ynfluencer: dokładnie, dlatego ja kupowałem po 250k z miejscem postojowym. Pierwsza kawalerka miałem tylko 10% na wkład XD na studiach
@Ynfluencer: Gdyby ludzie nie kupowali mieszkań za coraz bardziej horrendalne kwoty, to ceny mieszkań by nie rosły do jeszcze bardziej horrendalnych kwot. Jak kinom #!$%@? i zaczną wołać 500zł za seans to ludzie po prostu przestaną chodzić do kina. Ale mieszkanie to podstawowa sprawa, tak samo jak jedzenie. I na tych podstawowych potrzebach można #!$%@?ć ludzi bez litości, bo gdzieś musisz mieszkać i coś musisz jeść.
Tak, mieszkania kosztują stanowczo zbyt
@werter_do_jercewa: Pomnożony majątek dzięki wyłącznie głupocie lemingów.

Nie mówię, że mieszkania są złe. Mówię, że jak zwykle za wszystko durne Polaczki przepłacają krocie i jeszcze się cieszą.

Tak jak przepłacamy za chemiczny syf z marketów.

A wiesz dlaczego tak jest, że mogą nam dowalać takie ceny? Bo Polak zarzyna się na trzech etatach, a i tak kupi, bo jesteśmy narodem bezmyślnych konsumentów.

Kupujemy nadmiar. I tak kupi kolejne mieszkanie, kolejny raz
@ostatniwrankingu: Sfrustrowani powinni być Ci, którzy zostali wydymani i tak przepłacają. Mieszkania są ok, ale jeśli ktoś to kupuje po tych cenach to nie ma bardziej wydymanego człowieka. Tyle można zrobić za ten hajs, a ludzie to spuszczają w kiblu na takie nieadekwatne gówno.