Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 303
Tak serio, powie mi ktoś co ta Elka II dokonała? Bo wszyscy się zesrali, jak by wydarzyło się niewiadomo co, a tak naprawdę to "tylko" ikona wysp, żyjąca prawie 100lat, jeździła po świecie a na koncie ma z 200 orderów/medali czy innych łańcuchów za to że żyje.
Rozumiem że na wyspach to żal, ale jak mi ktoś w Polsce mówi "ale Elke to ty szanuj" to aż mnie skręca, bo niby za co? ( ͠° °)
Pobierz Comboman - Tak serio, powie mi ktoś co ta Elka II dokonała? Bo wszyscy się zesrali, j...
źródło: comment_1662684781HBy2hcu3q4GUjxMYj4LzeL.jpg
  • 93
@JJOkocza @metalowy_pasterz @Comboman nie potraficie tego zrozumieć że reprezentacyjna figura w polityce jest trudniejsza do ocenienia pod względem rzeczy, które się wylicza, że względu na charakter tej roli? Jak zmierzyć zmianę nastrojow społecznych czy polepszenie stosunkow dyplomatycznych? Można brać pod uwagę ekonomię np. ale jak zmierzyć zależność? Elżbieta była najlepsza reprezentacyjna głową państwa w nowożytnej historii, ilość rzeczy zrobionych poraz pierwszy, dających UK mocniejszą pozycję jest szokująca. Mowila w kongresie USA, odwiedziła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Comboman: @LadyRaspberry
oNa zNaŁa cHuRChilLa!! mA sEriaL nA NeTfliXie!!
Tak, serial na Netflixe to swietne i obiektywne zrodlo wiedzy XD

45 komentarzy i oczywiscie zero konkretow co do zasług wiec ja przytocze dlaczego NIE zasługuje na szacunek:

- bycie twarza monarchii i systemu ktory doprowadzil do licznych tragedii w skolonizowanych krajach: https://historyindoors.co.uk/britains-dark-past-the-atrocities-of-the-british-empire-and-its-legacy-today/
- pozwolenie na dalsze opresje w Jemenie, Kenii, Indiach i innych krajach - w czasie jej panowania: https://slate.com/technology/2022/09/queen-elizabeth-dead-twitter-jokes-memes-british-colonialism.html
-
Pobierz aveniner - @Comboman: @LadyRaspberry 
oNa zNaŁa cHuRChilLa!! mA sEriaL nA NeTfliXie!!...
źródło: comment_1662708205wCd5nEcalBWqQAxoc96kvC.jpg
@Pentylion dałem plusa ale cofnąłem przy Borysie. Czy właśnie usprwiedliwiles PiS bo u nas nie ma monarchi czy jesteś ignorantem i nie zauważasz zachowania jak w UK w innych krajach?
Chyba w Austrii minister czy tam premier podał się do dymisji bo było podejrzenie wykorzystania mediów publicznych w kampaniI wyborczej
Zreszta patrząc z punktu dobra ludzkości, to lepiej by było jak by Hitler wygrał. Czystość rasowa, biały czlowiek by zapanował w najlepszych genach.

Tylko no ekhe, ja czy Ty byś się nie urodził, bo Polacy byli kolejni do krematoriów jako naród gorszy, po żydach.

Ale był by na ziemi ład, zero LGBT czy jakiś imigrantów z afryki i innych gówien.


@KrzaczekPl: Nie myślałem że trafię kiedykolwiek na tak jawnie przyznającego się
@aveniner twój jest post jest niestety mało rzeczowy bo każde z tych oskarżeń odnosi się do przeszłości kraju. Bycie twarzą Monarchii kraju, który 100 lat wcześniej trudnił się niewolnictwem xD imo Merkel powinna zrezygnować przez Hitlera.
Drugi link pisze o "podczas jej panowania" gdy również problemy w Indiach trwały głównie przed jej panowaniem. Może napiszesz też że mimo brytyjskich złodziejstw i opresji, Indie są teraz światowym mocarstwem, że względu na inwestycje i
@KrzaczekPl: Jakim cudem taki komentarz o monarchi ma tyle plusów? Naprawdę uważasz że Boris sie poddał do dymisji przez Królową? XD

A wiesz że w Polsce też była monarchia? I czasami sie zdarzył jakis dobry władca typu Kazimierz Wielki ale z jakiegoś niewyjaśnionego powodu praktycznie wszystkie monarchie na świecie upadły bądź nie mają żadnej władzy. Wyjątkiem jest na przykład taka Rosja albo Korea Północna, rozumiem państwa do których aspirujesz?
@ItsFine Borys się podał do dymisji przez duża presję opinii publicznej na władze i tejze efektywnosc. Taka sytuacja może mieć miejsce dzięki ogólnemu szacunkowi klasy politycznej do siły opinii, porządkowi panującemu. Jest za taki stan rzeczy częściowo odpowiedzialna Monarchia i jej historyczny wplyw na ksztaltowanie demokracji w uk. Jej krytyka czy pochwała jakiegoś czynu dodatkowo potęguje zdanie opinii publicznej bo duża częśc społeczeństwa szanuje monarchie dalej. Więc tak, cząstkowo jakiś wpływ istnieje.
@Krzakol: musze przyznać, że bardzo fajnie się czyta Twoje posty, ale niestety nie widze, tak naprawde żadnych konkretów, same ogólniki, „była najlepsza, najładniejsza, łagodziła nastroje społeczne, była mechanikiem i jeździła metrem(sic!)” @KrzaczekPl napisał, że rozwiązała BARDZO WIELE, konfliktów, więc zapytałem o konkretne przykłady.
Była królową przez ostatnie 70 lat więc, ciężko żeby porównać ją z jakąś inną postacią a tym bardziej z poprzednimi władcami UK.
Co do innego „wybitnego” dyplomaty, wynoszony
@Krzakol: Jak nie przedstawisz jakichś konkretnych dowodów na to, że monarchia ma ten wspaniały wpływ na demokracje w UK to równie dobrze ja mogę powiedzieć, że to monarchia sprawiła że doszło do Brexitu. Teraz już nikt nie kryję się z opinią że było to strzelenie sobie w stopę na dekady.

Albo ten wspaniały wpływ królowej sprawił że w ciągu ostatnich 6 lat były w UK cztery głowy państwa. Z tego co