Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków programistów? Już pomijając oczywisty trolling, ale tutaj ludzie spoza IT naprawdę wierzą, że wystarczy rok doświadczenia i dostajesz 15 koła DO ŁAPY.

Prawda jest taka, że poza Warszawą programiści zarabiają NETTO od 4 do 9k. W Warszawie może 20-30% więcej. Oczywiście, że są kozaki którzy pracują dla zagranicznego klienta i robią 30k+, ale to jest PROMIL.

#programista15k #programista25k #pracbaza #it #pracait #pracbaza #polska #warszawa #zarobki #korposwiat
Pobierz WykopekRoztropek69 - Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków pr...
źródło: comment_1661512934y4RjqkEekjnMATZxyBJ5kq.jpg
  • 110
takie mało "kłamstwo" nie będzie miało znaczenia, a na pewno będą inaczej patrzeć na gościa co coś "programował komercyjnie". Taki paradoks


@czohracz: Swoją drogą to co z 'kłamstwem' na temat używanego języka w firmie? Bo co prawda nie kłamałem, ale myślałem nad tym by to zrobić. Bo znam kuźwa C++, ale 'komercyjnie' pisałem w Delphi, lol.
@gharman: testowałeś ten angielski, że wiesz, że C1 czy online darmowy test?


@seanconnery: Tutaj masz 'oficjalny' darmowy cert, który można sobie w LinkedIn podpiąć. Ofc. sprawdza tylko słuchanie/czytanie.

Mi wyszło C2 84/100.

Do tego spoko narzędzie do oszacowywania ile znasz słów w j. angielskim. Masz pokazane po kolei 100 słów, odpowiadasz czy dane słowo znasz czy nie. 30 z nich to nieprawdziwe słowa, i za odpowiedzenie że znasz tracisz
Twoja kwota na reke moze byc kompletnie inna niz moja. Za to kwoty brutto sa dokladnie takie same.


@Proogramista: Korzystałem z tego narzędzia. No i jasne, różnice są w zależności od tego czy składka preferencyjna na zus czy normalna\*. Ale poza tym - z tego co rozumiem ryczałt 12% jest jedyną sensowną opcją? Jeszcze ktoś może kombinować z jakimiś IP Boxami a potem mu rączki upierdzieli.

\* jeszcze 'ulga na
@Sinity robiłem te testy i nie ufam tym wynikom bo są moim zdaniem zawyżone, co z tego że znasz słownictwo bo dużo siedzisz w necie jak np kulejesz z gramatyka lub mową


@seanconnery: Oba?

No ofc, one nie sprawdzą twoich umiejętności "produkcji" języka. W tym przypadku wiem tylko tyle że maturę rozszerzoną zdałem będąc w 99th percentylu. Więc B1 jest przynajmniej xD Ale to lata temu było.

Gramatykę można by ewentualnie
@Sinity: Ale co to ma do tego co ja napisalem? Znowu tlumacze jak komus opoznionemu: na uop podajesz kwote brutto, na b2b netto, bo bedzie pozniej to mozna prosto wyliczyc.


@Proogramista: No ok, choć IMO jak już to na b2b podawać stawkę godzinową netto.

W ogóle to co należy podawać zależy od celu. Jak ktoś chce się dowiedzieć "ile zarabia osoba X", to 'na rękę' mówi najwięcej. Jak się mówi
b2b podawać stawkę godzinową netto.


@Sinity: Godzinowa netto to jest to samo co miesiaczna netto, urlopy na b2b sa w obecnym prawie sa nielegalne.

W ogóle to co należy podawać zależy od celu.

@Sinity: Nie. Po jaka cholere ci cel, skoro masz konkretna wartosc?

Jak ktoś chce się dowiedzieć "ile zarabia osoba X", to 'na rękę' mówi najwięcej.


@Sinity: Bzdura, bo osoba urzymujaca np. malzonka, bedzie na "reke" zarabiac
Dlaczego IT jest inne? Bo to jedyna branża, która z racji swojej specyfiki może oferować zachodnie stawki (nie znaczy, że zawsze oferuje). Jak zamiast 15k powiesz 3000 dolarów, funtów czy euro to może nawet na Zachodzie nie jest to mało, ale wcale jakieś kokosy to nie są.


@LifeReboot: Ale to nie tylko kwestia Polski. W poście Is dev compensation bimodal? jest spoko analiza w części "Appendix B: why are programmers well
@Sinity: Godzinowa netto to jest to samo co miesiaczna netto, urlopy na b2b sa w obecnym prawie sa nielegalne.


@Proogramista: Miałem na myśli bezpłatne urlopy. Weźmiesz urlop, to ci się netto miesięczne zmienia ¯\_(ツ)_/¯

@Sinity: Bzdura, bo osoba urzymujaca np. malzonka, bedzie na "reke" zarabiac wiecej od kawalera, a zostanie jej faktycznie mniej.


No tego się już z pensji nie da wyciągnąć ofc.
Problem jest taki że @CalibraTeam idzie na rozmowę i mówi ze chce 10k a oni mu mówią że tyle to nie da rady i że mogą dać maks 8k i to się powtarza na wszystkich rozmowach.


@zibizz1: spokojnie, teraz jestem na okresie próbnym ale za te 2 miesiące idę po 12k zł brutto i mam ich w piździe, jak się nie zgodzą to adios (aha i zmieniłem technologię, już nie pracuję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WykopekRoztropek69: dobra to powiedzcie mi ile bym dostal, bo juz kolejny raz mysle o przebranzowieniu, pracuje w duzej firmie budowlanej jako inzynier budownictwa, ogarnia sprawy komputerowe tutaj, czasem anpsize jakis skrypt w pythonie albo C# ktory uzywamy w projektowaniu, w mojej branzy z 7 lat doswiadczenia po studiach to 6k netto to sie ciesze ze mam bo znajomi gorzej sobie radza. a jak ja juz programuje po godzinach to moze to
@WykopekRoztropek69 z jednej skrajności w drugą. Raczej mało kto po roku ma 15k do łapy. Ale też mało kto po 4-5 latach ma mniej niż 10k na rękę.

Patrząc po znajomych to na start są raczej ochłapy, ale już po roku można mieć spokojnie 5-6k netto, po dwóch około 8-12k, po 4-5 latach jak ktoś w miarę ogarnia to spokojnie może mieć 12-18k. Jak ktoś jest super ogarniaczem to sky is the