Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków programistów? Już pomijając oczywisty trolling, ale tutaj ludzie spoza IT naprawdę wierzą, że wystarczy rok doświadczenia i dostajesz 15 koła DO ŁAPY.

Prawda jest taka, że poza Warszawą programiści zarabiają NETTO od 4 do 9k. W Warszawie może 20-30% więcej. Oczywiście, że są kozaki którzy pracują dla zagranicznego klienta i robią 30k+, ale to jest PROMIL.

#programista15k #programista25k #pracbaza #it #pracait #pracbaza #polska #warszawa #zarobki #korposwiat
WykopekRoztropek69 - Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków pr...

źródło: comment_1661512934y4RjqkEekjnMATZxyBJ5kq.jpg

Pobierz
  • 110
Programista Javy będzie miał trochę inne doświadczenia, niż programista PHP.


@mutencath: zestawiając ich z programistą embedded, PHPowiec i javowiec będą mieli jednak bardzo podobne. tydzień szukania by w phpie z 3 latami doświadczenia złapać taką z +15k na rękę, zakładając oczywiście, że jest się kumatym
@CalibraTeam: Zobcz sobie raport który wysłałem. To nie sa bajki, to Ty uwierzyłeś w baję że na wykopie sa sami mitomani piszacy o 15k, ale moze faktycznie latwiej w to wierzyc jak bylo sie dymanym przez 8 lat i nie potrafilo sie nic tym zrobic xD
@CalibraTeam: z którą częścią się nie zgadzasz xD czy może boli cię dupa bo po prostu marny z ciebie klepacz crudów i takich pieniędzy nie widziałes po #!$%@? dekady w korpo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

daj sobie pomóc. jakie technologie? jak stoisz z angielskim? jak nie odpiszesz na te pytania to wszystko mi jedno i dla ciebie mogę być bajkopisarzem
daj sobie pomóc. jakie technologie? jak stoisz z angielskim? jak nie odpiszesz na te pytania to wszystko mi jedno i dla ciebie mogę być bajkopisarzem


@seanconnery: nie wiem w sumie czy to pytanie było skierowane do mnie, ale odpowiem, C#, Unity, znam angielski i niemiecki na B2+
@CalibraTeam: ja też znam mnóstwo ludzi z IT i mogę podzielić ich na dwie grupy. pierwsza to ludzie, którzy nie potrafią sprzedać się na rozmowach/tych rozmów w ogóle nie podejmują, bo się boją zmian, czasem też ludzie, którzy po prostu w pewnym momencie zatrzymali się w rozwoju i im ta kasa nigdy nie będzie dana, a druga grupa to nawet jak nie ma czasem kompetencji czy najlepszego języka to i tak
@seanconnery:

programiści mid i senior mogą liczyć na zarobki na poziomie 10 – 25 tysięcy zł


Czyli 7-17k netto jak jesteś minimum midem. Czyli zwykle po min. 3 latach pracy.