Wpis z mikrobloga

Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androidem za 700 zł (nigdy się nie zawiesiła, internet, filmy, apki śmigają, nic nie muli)
Proszę bez żadnej ironii i szydery. Zarabiam >20 k jako dev, oprócz tego bawię się we flipy.

Nie narzekam na finanse. Dużo rozmawiam z ludźmi, gram w gierki na telefonie, videorozmowy, internety, aplikacje bankowe itd.

Do robienia zdjęć mam lustrzankę za 7k.

Dostałem macbooka od firmy, jakiś topowy model i oddałem po tygodniu.

#iphone #telefony #programista15k #programista25k #android #kiciochpyta #cowybrac
s.....u - Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androi...

źródło: comment_1661422700mRfw6AHr0VJAgD8wD4bjGQ.jpg

Pobierz
  • 286
@sikalafou: bait czy nie, mam samsunga s9 chyba od 4 lat i 2 razy w życiu mi się zaciął tak że trudno go było zrestartować bo się przegrzał. W gry nie gram, aplikacje przeglądarka dzwonienie smsowanie wszystko śmiga. Telefon kupiłem za 3500zł i więcej tego błędu nie popełnię, następnym razem jak będę kupował a będzie to dopiero jak ten się popsuje to kupię kilkuletnią nówkę z magazynu za 500-1000zł taką samą
@sikalafou: Generalnie miałem bardzo podobne podejście jakieś 3 lata temu. Mówiłem sobie ze nie wydam na telefon więcej niż 1000 zł bo i po co. Potem różowa bardzo chciała iphona x, spodobał jej się, ale ze bateria słaba to zmieniła na 11 a ja przygarnąłem tego x. No i okazało się że stary (4 letni) IP x śmiga lepiej niż roczny android. Ostatecznie kupiłem ip 13 mini - bo ekran 5,4
@Shatter: Dlatego, że stracił wsparcie i nie dostanie już nadchodzącego iOS 16. Plus osobiście już po 6 latach chce się przerzucić na bezramkowca z oledem. Od 2009 roku używałem Androida, przeszedłem od wersji 1.6 na HTC Hero aż po flagowce topowych producentów późniejszych lat. Po prostu po przejściu na iPhone nic już więcej nie chce.
@sikalafou: Ale po co ktoś ma cie przekonywać? Sam używałem galaxy s9 bo nie mam parcia na telefony , bateria była już słaba to kupiłem 13pro i pewnie będzie mi służył aż ponownie bateria będzie padać po paru godzinach. Dla mnie to jest tylko telefon ale rozumiem ludzi którzy w tym siedzą bo sam wymieniam części do kompa jak tylko coś się ukaże lepszego a ktoś inny kupi kompa z średniej
@NieBendePrasowac: Nie muszę nic parować. Po prostu loguje się na konto iCloud na telefonie i maku i mam. Tak samo jak pisze sobie maila na maku i kończę na telefonie. Albo pisze sobie SMS na komputerze. Mogę tez odbierać rozmowy telefoniczne na komputerze. Przeglądarka to samo. Czytam sobie stronę na kompie i kończę na telefonie, ale to akurat jest w firefoksie i chrome. Nie potrzebuje do tego żadnego dodatkowego softu, żadnej
fakt, że ekosystem apple jest zamknięty i nie ma na nim wielu ficzerow które są u konkurencji skreśla dla mnie telefony i komputery tej firmy mimo że za miesięczna wypłatę mogę sobie kupić z pięć pro maxow, po prostu czułbym się jak frajer płacąc za to że kastruje możliwości mojego telefonu
@sikalafou: Warto wymieniać telefon co jakiś czas, bo stare telefony w pewnym momencie przestają dostawać aktualizacje systemu, a to oznacza podatność na większą ilość ataków. Nie musisz od razu wymieniać na ajfona, ale fajnie, jakby system był w miarę nowy. Oczywiście, ty możesz mówić, że tobie tam bezpieczeństwo wisi, bo i tak nie masz nic do ukrycia blablabla, ale twój podatny sprzęt naraża na szkodę nie tylko ciebie, ale praktycznie wszystkich,
@sikalafou: Ale jak ciebie przekonać jak będziesz gadał ze to nie potrzebne tamto niepotrzebne xD

Ale niech bedzie. Jedyna weryfikacja twarzą która uznają banki. Tzn możesz płacić swoim ryjem w sklepie.

Jedyny telefon którego nie otwiera CBA i FBI.

Brak gowno nakładek i innych preinstalowanych aplikacji

Najdłuższe wsparcie z lataniem bezpieczeństwa.
@sikalafou: Trochę czasu minie i będę mógł Ci wyrazić moją opinie, ja niedawno zamieniłem TP-Link Neffos X1 Max (~500zł) na Iphone 13 Pro max. Różnice od razu widoczne, ale biorę też poprawkę na to, że pierwszy raz mam flagowca i jest to duży przeskok finansowy dla mnie. Najbardziej irytującą rzeczą dla mnie jest sama waga wersji Max, bo jak mam luźniejsze spodnie to mi po prostu opadają (