Wpis z mikrobloga

Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androidem za 700 zł (nigdy się nie zawiesiła, internet, filmy, apki śmigają, nic nie muli)
Proszę bez żadnej ironii i szydery. Zarabiam >20 k jako dev, oprócz tego bawię się we flipy.

Nie narzekam na finanse. Dużo rozmawiam z ludźmi, gram w gierki na telefonie, videorozmowy, internety, aplikacje bankowe itd.

Do robienia zdjęć mam lustrzankę za 7k.

Dostałem macbooka od firmy, jakiś topowy model i oddałem po tygodniu.

#iphone #telefony #programista15k #programista25k #android #kiciochpyta #cowybrac
s.....u - Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androi...

źródło: comment_1661422700mRfw6AHr0VJAgD8wD4bjGQ.jpg

Pobierz
  • 286
@kupkesobieciagne: kiedy miałeś ten telefon, 10 lat temu? xD Nie bardzo rozumiem, dlaczego porównujesz telefon za 5k, który jest flagowcem z budżetowcem. Swoją drogą - nikt ci nie karze kupować tak drogiego telefonu, skoro jesteś zadowolony ze sprzętu za 800 zł.
@sikalafou: Ty to jestes baiciarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Juz nie pierwszy raz czytam podobne Twoje wpisy czy to na temat wygladu czy zarobkow.

Jakbys mial 20k na reke to nie pisalbys w czym 13 jest lepsza od gowno Motoroli, ale wychwalal ekosystem.

Nie wspominam juz, ze praktycznie kazdy w IT uzywa M1, bo nie ma innej konkurencji i bije wszystko na glowe.
@sikalafou: stabilność, wydajność, ogólny ux jako taki, integracja wewnątrz ekosystemu (airdrop, imessage i odbieranie telefonu na maku i applepay z maka jak szybko musisz dopłacić do biznesu w siedząc w lounge ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°))

poza tym - #!$%@?, używaj sobie co tam chcesz

mi się mega dobrze pracuje na sprzęcie appla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sikalafou: nie zmienili układu kamer dlatego że im się tak podobało, zmienili bo jest inny aparat ( jakiś moduł dodatkowo jest w środku który miejsce poprostu zajmuje ) i samo oczko aparatu chyba nawet jest minimalnie większe XD
@sikalafou mam podobnie, ale dostrzegam w ajfonach dwie zalety:
- pospólstwo jak widzi iphone to im się mózg rozpływa, od razu lepsza pozycja startowa w dyskusji z januszami itp.
- apple daje od siebie no-brainer security, ekosystem jest bezpieczniejszy od iphone + śledzenie swoich rzeczy airtagami itp

mimo to ciągle mam androida
@sikalafoux Fani apple kiedy zobaczą że aparat fotograficzny z najtańszym obiektywem robi o niebo lepsze zdjęcia niż ich iPhone 2137 max pro super hiper


@Isitiah: wuja robi. Tzn. tani aparat, bo nowa lustrzanka za 7K oczywiście zrobi cuda, nawet nie wspominając o jakości obiektywów.
Ale jeśli masz zrobić szybką fotkę i nie dźwigasz przy sobie 3kg aparatu kosztującego tyle co dwa flagowce to komórka jest najlepszą opcją.
Nawet ciut starsze lustrzanki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@enron: No to rozumiem że szybko jakieś zdjęcie.
Ostatnio przeglądałem zdjęcia z powodzi z 1997 roku i po tych zdjęciach widać że są dobrej jakości i nie jeden dzisiejszy 4elefon takiego zdjęcia by nie zrobił
@sikalafou
To spróbuj swoją lustrzanką wrzucić relacje na Instagram XD

Tldr
dla większości ludzi (np mnie) aparat w telefonie jest jedynym jaki użyją. Im lepsza jakość zdjęć w stosunku do prostoty użycia, tym lepiej.
iPhone jest ma jeden z najlepszych aparatow, konkurują z nim tylko inne flagowce, często niewiele tansze.
Aczkolwiek teraz nawet budżetowe telefony robią akceptowalne zdjęcia.

Nawet jak nosisz ze sobą lustrzankę wszedzie to nie wrzucisz nią relacji na Instagrama
@sikalafou: Takie wysrywy to tylko androidziarze potrafią wypluwać żeby sobie coś tam udowodnić.

Ludzie korzystający z ajfona po prostu z niego korzystają bo robi brrr.

A z zalet iPhone - ostatnio kręciłem materiały reklamowe na sociale na iPhone 13 normalnie w logu i proresie dzięki apce filmic pro, dodatkowo mogłem wpiąć sobie ludzki pilot do dźwięku nagrywanego na rekorder dzięki akcesoriom rode. Nie musiałem zabierać ze sobą ciężkiej kamery za 40k,
@sikalafou: mi samsung za 2100 przestał działać po 6 miesiącach a huawei (11 pro?) wymagał raz na 3
Miesiące resetu bo zaczynał mulić.

iPhone Se działał 3.5 roku bez problemu. Raz wymieniałem baterie (sam, koszt baterii 90 zł).

Nikomu nic nie muszę udowadniać, empirycznie dowiedziałem się ze jak chce coś niezawodnego i bezproblemowego to iPhone.

Zarobki znacznie niższe ok 10m - automatyka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sikalafou: Fani apple kiedy ktos krytykuje och marke: po prostu cie nie stac biedaku haHaaa

Fani apple kiedy ktos kogo stac krytykuje ich marke: to uzywaj sobie :) nie chcesz dac sie przekonac :) po peostu chwalisz sie zarobkami :) po co ten post? :)
nigdy się nie zawiesiła, internet, filmy, apki śmigają, nic nie muli


@sikalafou: A włącz nagrywanie ekranu przy pustej liście apek w menu wielozadaniowości, a potem uruchom aparat, spotify, mapy, przeglądarkę, wykop i kilka innych apek, poscrolluj w nich trochę i poprzełączaj się pomiędzy nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej wrzuć potem tutaj nagranie, będziesz miał niezbity dowód że Motorola za 700 zł śmiga jak szalona xD

Moja