Wpis z mikrobloga

Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androidem za 700 zł (nigdy się nie zawiesiła, internet, filmy, apki śmigają, nic nie muli)
Proszę bez żadnej ironii i szydery. Zarabiam >20 k jako dev, oprócz tego bawię się we flipy.

Nie narzekam na finanse. Dużo rozmawiam z ludźmi, gram w gierki na telefonie, videorozmowy, internety, aplikacje bankowe itd.

Do robienia zdjęć mam lustrzankę za 7k.

Dostałem macbooka od firmy, jakiś topowy model i oddałem po tygodniu.

#iphone #telefony #programista15k #programista25k #android #kiciochpyta #cowybrac
Pobierz s.....u - Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androi...
źródło: comment_1661422700mRfw6AHr0VJAgD8wD4bjGQ.jpg
  • 286
@enron: No to rozumiem że szybko jakieś zdjęcie. Ostatnio przeglądałem zdjęcia z powodzi z 1997 roku i po tych zdjęciach widać że są dobrej jakości i nie jeden dzisiejszy 4elefon takiego zdjęcia by nie zrobił


@Isitiah: no to ja mam wręcz przeciwne odczucia. Mam kupioną w 2009 lustrzankę (Sony A300 z przyzwoitym obiektywem, wtedy taki mocny średniak wśród lustrzanek) i kupionego też mniej wtedy Canona G10 (wtedy jedna z lepszych
@moskal888 wbrew pozorom Motorola daje radę nawet w tych nieco tańszych modelach. Spowolnienia słabszych modeli najczęściej spowodowane są totalną ignorancją i syfem w kodzie aplikacji jak i systemie. Kilka lat wstecz miałem flagowca - Galaxy s2. Telefon za dobre 2000pln co jak na tamte czasy było całkiem niezła kwotą. Byłem z niego bardzo długo zadowolony i wytrzymał mi bez trudu 5 lat - później poszedł do rodziców i pracował przez kolejne 3
@sikalafou: ja się wypowiem jako odwieczny hejter Apple i do niedawna użytkownik redmi note 8 pro. Do iOS przestawiłem się w dwa dni. Telefon 60 Hz, a działa płynnie, zdjęcia satysfakcjonujące, działanie telefonu klasa. Zawsze mówiłem sobie ze iphone kosztuje bo jabłko, teraz stwierdzam, ze kosztuje tyle, bo jest tyle wart
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sikalafou: wiecznie wracający temat ;)

Ja kupuję co 1-2 lata nowego Xaomi z wybranymi bateriami, które trzymają mi po 2 dni, a moja różowa z półrocznym iPhonem już mysli o zakupie powerbanka xDD

Na wakacjach w BG też widziałem pełno lasek z iphonami i powerbankami podpiętymi do nich. Nowa moda ;) Już Apple powinno promować powerbanki po 5k zł ;)

Jedno tylko jest dobre w iPhone 12 mini - rozmiar. Brakuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sikalafou: Nie chce mi się ciebie przekonywać ani wyprowadzać z błędu. Trwaj sobie w swoim toku myślenia, bo widzę już, że żaden argument do ciebie nie dotrze.

@corvvus: no ale w tym komentarzy nie ma ŻADNEGO argumentu, to co ma trafiać do OPa?
@rafau16: Iphone robi brr i to jest jego największa zaleta. Włączasz telefon i działa - tak po prostu. Zbędne dla użytkownika rzeczy są schowane, żeby nie mógł zbyt łatwo popsuć sobie doświadczenia z telefonem i tyle.
Plus tak jak pisałeś. Wiele producentów różnych urządzeń jako punkt honoru stawia sobie dobrą integrację ze sprzętami z jabłkiem. Od jakichś gadżetów foto, po drony, radia samochodowe i inne pierdoły.
@sikalafou: Skoro tyle zarabiasz to podejrzewam ze masz ważne dane na telefonie (kontakty, maile, bank itp). Ode mnie krótko - zgubisz androida chwila moment i tracisz wszystkie dane, zgubisz iPhone i masz pewność ze wszystko pozostanie bezpieczne i nienaruszone, elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: w sumie to racja, też aparat którym mój tata robił zdjęcia z powodzi 1997 przegrałby z flagowcami, ale wątpię że aparat z tego samego roku co dany flagowiec by z nim przegrał. No i nigdy telefony nie będą miały takiej przysłony i ekspozycji jak aparaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elemenTH: co do wygody to jednak sporo się naczytalem o tym, że iphone ma nietypowe rozwiązania, które nie są wygodne na co dzień - nie wiem, nie posiadałem nigdy, ale wiem, że obsluga menu np. jest inna niż na androidzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dexterpol: ekosystem Apple sprawia, że musisz się zamknąć na bardzo drogie urządzenia jednego producenta dla własnej wygody. Nic fajnego.
Jeśli iphone 7 pozwala na to, by używać wszystkich aplikacji "aż miło", to po co kupować 8, 10, 13?
Dorosly chlop, programista, ale rozkmina czemu ktos uzywa danego telefonu.

Uwaga, oprocz jakiegos odsetka, ktory faktycznie uwaza iphona za prestiz, ludzie maja tez rozne gusta. Jednemu sie przypodoba android, drugiemu ios. Jeden zaplaci 5k za telefon i bedzie zadowolony, dla drugiego sufit to 1k. Kazdy podejmuje swoje decyzje i serio nie czaje ludzi, ktorzy mowia innym co maja robic/czego uzywac.

Wracajac do sedna, Ciebie nie ma sensu przekonywac, jestes juz ukieronkowany i