Wpis z mikrobloga

Nie popieram działań Rosji ale słowa papieża o negocjacjach z Putinem dały mi do myślenia i mam do was pytanie, po cholerę my poszerzamy Nato, skoro Putin wprost powiedział, że ekspansja nato zakończy się wojną? My chcemy komuś na złość zrobić, czy cieszycie się z tego, że zgnijecie w okopach? Powinniśmy dążyć do utalenia rozejmu, który pozwoli na zostanie nato i Rosji tam gdzie te były od lat, tymczasem nasi politycy codzień grożą Putinowi a gawiedź która potem za nich zgnije w błocie im przyklaskuje, o co tu do #!$%@? chodzi? Co oprócz zirytowania kraju z bronią atomową ma nam dać Finlandia w NATO albo wojska na Mołdawii?

#polityka #sejm #rosja #ukraina #wojna
  • 43
  • 0
@essla: Pytam serio, daj mi odpowiedź, dlaczego ekspansja, pokazówka i groźby, są lepsze dla szarych ludzi (potencjalnie żołnierzy) niż ustalenie na warunków na podstawie których Putin nie zaatakowałby NATO?
  • 2
@uncles: Ale reszta tego nie widzi, nie widzi, że na dzień dzisiejszy Putin miałby być otoczony bazami NATO (Polska, kraje nadbałtyckie, Ukraina, Japonia, Tajwan) i woli trwać w świadomości że on to tak atakuje każdego bo to psychol i zabijać chce ( ͠° °)
@dawig123: szanse na ukraine w nato to jakies 1/10. Myślisz, że zostanie ona zaakceptowana Przez erdogana, scholza, orbana czy fico? Męczono sie z szwecja długi czas to wyobraź sobie co będzie z ukrainą. Mnie bardziej interesuje aby europa odbijała sie od dna militarnego i odstraszała putina oraz szykowała sie na wojne światową.
  • 0
@DROBNY_PIJACZEK: Nieprawda, Polska jest w Nato od 99 i nigdy wcześniej Putin nie mówił takich rzeczy, myślę, że jest to punkt wyjścia do negocjacji, Putin nie rusza niczego, co w Nato od dekad, Nato nie zaczyna budować kolejnych baz wokół całej Rosji, tylko tyle i aż tyle, ale dla wykopków świr, który nie chce mieć baz wrogiego bądź co bądź sojuszu 100 kilometrów od własnych granic, z zachodu, wschodu i południa
skoro Putin wprost powiedział, że ekspansja nato zakończy się wojną


@dawig123: A to Szwecja jest jakąś prowincją Putina, że ten może sobie ustalać czy będzie w innym klubie, czy nie? Chyba sobie nie zdajesz sprawy, ale terrorystę z Moskwy najbardziej karmisz strachem i pójściem na ustępstwa. Pokazanie mu, że kładzie się lachę na jego groźby to jedyny sposób, aby przemówić mu do tego pustego łba.
na dzień dzisiejszy Putin miałby być otoczony bazami NATO (Polska, kraje nadbałtyckie, Ukraina, Japonia, Tajwan)


@dawig123: no ciekawe dlaczego musiało dojść do takiego stanu rzeczy, czyżby Rosja kiedyś zrobiła coś bardzo złego tym krajom? Nie, nie może być, to tylko na imperialna polityka USA ich do tego zmusiła, żeby odciąć się od wielkiej Rosji.
Nie popieram działań Rosji ale słowa papieża o negocjacjach z Putinem dały mi do myślenia i mam do was pytanie, po cholerę my poszerzamy Nato, skoro Putin wprost powiedział, że ekspansja nato zakończy się wojną?


@dawig123: Chodzi o koalicję państw, która pozbędzie się Rosjan raz i na zawsze.
@dawig123: z ruskim smieciem sie nie negocjuje, bo jedno podpisze, a drugie zrobi:

W 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

w 2014 ruska urwa juz wjezdzala na pelnej na Donbas
po cholerę my poszerzamy Nato, skoro Putin wprost powiedział, że ekspansja nato zakończy się wojną?


@dawig123: dlatego, że jak kogoś do NATO nie zaprosimy, to zakończy się to wojną. Wojną między tym biednym państwem a rosją. NATO powstało właśnie po to, by wojny nie było. Ta organizacja ma odstraszać ruskich dzikusów. Widzisz kogo rosja zaatakowała w ostatnich latach? Czeczenia? Poza NATO. Gruzja? Poza NATO, Ukraina? Poza NATO. To nie NATO jest