Wpis z mikrobloga

Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androidem za 700 zł (nigdy się nie zawiesiła, internet, filmy, apki śmigają, nic nie muli)
Proszę bez żadnej ironii i szydery. Zarabiam >20 k jako dev, oprócz tego bawię się we flipy.

Nie narzekam na finanse. Dużo rozmawiam z ludźmi, gram w gierki na telefonie, videorozmowy, internety, aplikacje bankowe itd.

Do robienia zdjęć mam lustrzankę za 7k.

Dostałem macbooka od firmy, jakiś topowy model i oddałem po tygodniu.

#iphone #telefony #programista15k #programista25k #android #kiciochpyta #cowybrac
s.....u - Przekonaj mnie, że iphone za 5000 zł jest lepszy niż moja motorola z androi...

źródło: comment_1661422700mRfw6AHr0VJAgD8wD4bjGQ.jpg

Pobierz
  • 286
@sikalafou: Zazwyczaj się nie włączam w dyskusje, ale dziś mniej roboty. Mogę wiec edukować. Podstawa ceny telefonów Apple jest Marka, marka i jeszcze raz marka. Tak samo jak w przypadku butów, trampki converse będą kosztować 200-300 a podobne No name 50.
Moda na ubrania, moda na produkty elektroniczne, moda na samochody jest już z nami od ponad 100 lat jak nie więcej w przypadku ubrań, gdy szlachta i członkowie rodów królewskich
@sikalafou: przede wszystkim prywatność - jak jesteś devem to 3 minuty zajmie ci znalezienie porównania ile danych dziennie wysyła do centrali iOS a ile Android.

Dla mnie najważniejszy czynnik to procesor z AI który sam rozpoznaje zdjęcia i tekst (także odręczny) na telefonie offline bez wysyłania notatek do chmury, czyli komputerów innych ludzi. Mam tysiące skanów notatek odręcznych, dokumentów firmowych, kodu źrôdłowego, które przeszukuję w ciągu kilku sekund nie wyłączając nawet
@sikalafou: tak zupełnie na poważnie to możesz mieć inne oczekiwania co do prędkości działania. Może Ci się wydawać, że jest płynnie i szybko, ale jeśli nie korzystałeś z dobrego telefonu przez dłuższy czas to nawet nie zauważasz jaki Twój budżetowiec jest wolny.
Widzę to u rodziny czy znajomych którym nie przeszkadza mulący xiaomi, mnie szlag by trafił jakbym miał tego używać dłużej niż kilka godzin.
Jak Ci to wystarcza i nie
Nie po prostu nie rozumiem tego pieprzenia że se zrobię telefonem i będzie git, a potem będziesz chciał się pochwalić komuś i zgrasz te zdjęcia na telewizor/komputer I olaboga co one takie niewyraźne i rozmyte


@Isitiah: Mamy 2022 a nie 2012. Dobrym telefonem ludzie kręcą filmy na YT oraz reklamy i filmy promocyjne dla mniejszego biznesu.
@sikalafou: Po co mamy Ciebie przekonowyać? Jesteś już dorosłym facetem i podejmujesz świadome decyzje.
No chyba, że chcesz wywołać gówno burzę w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sikalafou: Ja powiem tak:

Do pracy (software development) korzystam z MacBooka M1 i nie wyobrażam Sobie pracy na laptopie z Windowsem (z linuxem było by może OK, ale trochę od maca jeszcze odstają)
Telefon mam Samsunga za trochę ponad 2k i dla mnie nie ma praktycznie żadnej różnicy między Iphonem za 5k jeżeli bierzemy pod uwagę że korzystamy z telefonu jako "daily"
Zegarek mam Garmina - w przeciwieństwie do tych na
@sikalafou nie jest lepszy, jest "jakiś" każdy wie co to iPhone, w biednych społeczeństwach takich jak Polska dodaje +100 do zajebistosci. W mojej opinii, ze sprzętu Apple ciekawy jest jedynie iPad, miałem iPhona i MacBooka i nic mnie nie urzekło a najbardziej MacBook. To była tragedia, wytrzymałem z nim jakieś 2-3 miesiące i sprzedałem ( ͡º ͜ʖ͡º) mam starego oneplusa i chodzi lepiej niż iPhone 6 z