Wpis z mikrobloga

kurła mirki chyba jest jakaś #afera.
Dostałem paczkę z masą listów poleconych, danymi ludzi, numerami umów kredytowych, adresami itd.

Co robić?

#banki #kredythipoteczny #niewiemjaktootagowac #rodo #security

Wołam #zaufanatrzeciastrona #niebezpiecznik #sekurak @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl @sekurak
Pobierz Polska5Ever - kurła mirki chyba jest jakaś #afera.
Dostałem paczkę z masą listów pol...
źródło: comment_16611746581f9IRVBu2PiFNHYLVU9SNw.jpg
  • 198
Pewnie na praktykach coś poszło nie tak z korespondencją seryjną, a listy drukowane są przez firmę zewnętrzną i poszło pod pierwszy adres ( ʖ̯)
@Polska5Ever: czemu stawiasz wirtualną maszynę, żeby podpiąć pendrive? Przecież to żadne zabezpieczenie, host i tak jest narażony. Jak już to czysty komputer bez żadnych danych i nie podpięty do sieci. A potem czyszczenie z niego dysku. Ale i tak nie polecam, bo korespondencja nie jest przeznaczona dla Ciebie i nie wolno Ci tego pendrive ruszać. Dzwonisz do oddziału, który to wysłał i prosisz żeby po to przyjechali. Do oddziału, nie na
@GumowyKaczak: to sprawdź przed komentowaniem. Getin udostępnia numery telefonów do oddziałów na swojej stronie. Dzwonisz do oddziału, ewentualnie się fatygujesz i samemu zawozisz. Bank zrobi wewnętrze dochodzenie i jeśli stwierdzą, że mogło dojść do wycieku to powiadomią UODO. W przeciwnym wypadku ryzykują karę, a za takie coś nic im raczej nie grozi.