Wpis z mikrobloga

Mirasy, dostałem wycenę robocizny ekipy za #wykonczenie #mieszkaniedeweloperskie 45m2 w #warszawa.

Całość wychodzi ~29k zł. Do tego dochodzą ich materiały, które oszacowali na 15k zł (kleje, gładzie). Całe wyposażenie (płytki, podłogi, drzwi, armatura) dostarczam samemu.

Jak to się ma do dzisiejszych cen? Raczej spoko czy raczej drogo?

#mieszkanie #wykonczenia #remont #remontujzwykopem #remontmieszkania #deweloperka #pytanie #pytaniedoeksperta
WabiSabi - Mirasy, dostałem wycenę robocizny ekipy za #wykonczenie #mieszkaniedewelop...

źródło: comment_1660718525PlY5HnGNBi4OqkVqUDqm5p.jpg

Pobierz
  • 35
@WabiSabi: Robocizna tanio ale kleje i gładzie to jakiś kosmos. Robiłem remont dwa lata temu (wiem, ze to przed podwyżkami) i za większy metraż, gdzie były dodatkowo robione sufity podwieszane, płyty na ściany klejone nie wyszło nawet pol tego co masz Ty. Najlepiej poproś o fakturę za materiały i zweryfikujesz czy nie oszukują. Ale za całość i tak wychodzi tanio.
nie masz czasu, nie chce Ci się bawić w to


@kaszanka_z_cebulka82: jedno i drugie, rozważamy też ekipę kompleksową (materiały + robota) z wykończeniem pod klucz i wychodzi baaaaaaaardzo podobnie jak ten fachowiec i ogarnianie materiałów samemu.
@WabiSabi: robocizna tanio, materiały drogo. Porządne ekipy rozliczają się z materiałów na koniec/etapami jeden do jednego ma podstawie faktur.

Co do tego ze niektórzy Ci mówią „panele zrób sam”, „malowanie zrób sam” - z jednej strony racja, proste prace do ogarnięcia samemu. Z drugiej strony jak Ci ściany złe wygladziuja, a na koniec samemu bedizez malował i gdzieś bedzie nieładnie to daje głowę, ze fachowiec powie „nieee gładzie dobre, pan zle
@WabiSabi a ściany są aż tak złe, że trzeba gładzie? Ja robiłem w sumie tylko dwie ściany gładzią i szczerze mówiąc to nie robi mi to różnicy. Panele, przynajmniej kiedyś można bylomulozyc w cenie zakupu, tylko wiadomo, dobrze najpierw policzyć koszta, czy rzeczywiście się opłaci. Co do podłóg i płytek to wiadomo, trzeba policzyć grubość płytek, podkładów i paneli. Materiały dziwna sprawa, ale może można się dogadać na to, że zostawia wszystkie
@WabiSabi też miałem ten dylemat, ale osobiście uważam, że to niepotrzebna robota. Zawsze można wyszpachlowac tylko jakieś większe rysy/nierówności, a reszty ewentualnie lekko zetrzeć. Ale wiadomo, zależy od ściany i osobistych preferencji :)
@WabiSabi
Chcą cię oskubać. Zdecydowanie za dużo. Ale może Warszawa ma takie ceny.
Ja robiłem taki sam metraż, w Trójmieście i cena to była 20k w tym jeszcze podwieszany i wygłuszony sufit.
Pamiętaj, że musisz zawsze doliczyć, że pojawia się niezaplanowane zmiany np. zmywarka jednak na inny tył więc trzeba przesunąć hydraulikę, mimo że na pierwotnym planie wszystko było cacy, albo brakujące kontakty itd. To zawsze jest jakieś dodatkowe +10% wyceny.
@WabiSabi: w listopadzie w Krakowie mi ekipa zrobiła mieszkanie za 36k (bez układania paneli, listew i montażu drzwi) z materiałem brudnym, 71 m2. Także 29k + kolejne kilkanaście tysi za materiał brudny na prawie o połowę mniejsze mieszkanie to jakiś kosmos IMO. Może to Warszawa i w parę miesięcy ceny tak wzrosły wszystkiego, a może jesteś robiony bez mydła. ¯\_(ツ)_/¯
@WabiSabi: Właśnie wykańczam mieszkanie 50m2, kompleksowo od gładzi po malowanie, cala łazienka, położenie paneli, listew, lameli itp. Robocizna 19,8k. Tylko to miasto wojewódzkie na zachodzie a nie stolica ( ͡° ͜ʖ ͡°) Materiały rozliczamy się na bieżąco ale liczę, że w 7k się zmieszczę.