Wpis z mikrobloga

Dlaczego jeszcze nie #!$%@? kokosów, skoro zwrot w tych biznesach jest taki gigantyczny a konkurencji nie ma? Gardzisz tak łatwym szmalem?


@bigos555: o czym ty gosciu #!$%@? i jak ma sie to do mojego komentarza?
w czasie gdy wykopki broniły jagodzianek za 15-20 ja na lokalnym festynie #!$%@?łam taką za 6 z koła wiejskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@gfgfgfa: To się ciesz, ze taka kupiłaś, bo przez powszechna pazerność gastrojanuszy w wielu miejscach jest tak, ze albo bulenie 15 zł za coś wartego 6 albo gowno z hipermarketu. A i to gowno z hipermarketu potrafi być drogie. Jak ja mam ochotę na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
U Niemca czy w Belgii, Francji itd największy i czasem jedyny udział w rynku mają rodzime sieci. Nie ma miejsca na zagraniczne ja u nas i w takich ilościach

@bazar5:
Powiem Ci, że ja już wolę te zagraniczne sklepy, bo wiem, że jak będzie jakiś polski to ceny będą w nim 2x wyższe. Tak jest np z hulajnogami, w 3 mieście jest kilka firm oferujących wynajem krótkoterminowy hulajnóg. Bolt, tier, dott,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@LittleOpa: kg dobrej kawy jaką kupuje do kawiarni moja różowa kosztuje 129 złotych. Dopio będące podstawa napojów wazy 14 gramów zmielonej kawy. Porządny ekspres kosztuje minimum 10 koła, wynajem lokalu, pracownicy etc.

@mitatuyo: ta? To ciekawe, za granicą pracownicy zarabiają więcej, koszty lokalu itd są wyższe, podatki również są wyższe, a jakoś ceny w lokalach są podobne do polskich, a często nawet niższe. Co z jakością? Nieporównywalnie lepsza, w Polsce
Sroszta mają. Dymają naród a ten ciemny jeszcze darł się że za mało tarcz dla nich. Niemcy dają więcej. Oświecony naród co wie co Ile kosztuje xd
@LittleOpa: ja zaczynam bojkot polskich januszy i od teraz totalnie przestaję korzystać z usług gastronomicznych. To jest jakiś #!$%@? skandal, żeby za kawę płacić 19 zł albo i więcej. We Wrocławiu w knajpach jest już tak drogo, że żeby zjeść obiad we dwoje + piwo musisz wydać 150 zł! Nie mam tu na myśli najtańszego baru, a restaurację. Dwa dni temu byłam w centrum w kilku lokalach wieczorem - koniec, po
@LittleOpa: akurat ceny na lotniskach wszędzie są bardzo wysokie nie tylko w Polsce, ale faktem jest, że w większości europejskich krajów zwykła kawa w knajpie kosztuje maksymalnie 2 euro, a u nas jakieś 15 zł musisz zapłacić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@localoca: ja w sumie i tak najczęściej wolę upiec sama, bo nawet te 6 zł mi się wydaje czasem drogo. A te fancy często okazują się #!$%@?, jak sama zepsuje to mniej boli
Kg kawy ziarnistej we Włoszech jest 4x tańszy niż w Polsce. Polecam sprawdzić :)


@mitatuyo: to zamawiaj z Włoch. Jak prowadzisz kawiarnie to ceny wysyłki szybko się zwrócą przy cenie towaru niższej o 75% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LittleOpa polski Janusz biznesu musi płacić podatki i zus co jest równoznaczne z holocaustem przedsiębiorcy. Gdyby tylko mógł to by z pewnością podwyższył pensję pracownikowi
wez to wytlumacz amebom co broniły jagidzianek za 15zł/ szt xD polacy lubia byc ruchani bez wazeliny na teksty o wyzszej cenie za wyzsza jakosc.


@vauecki: Ale to przez koszta, inflacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ratujmy gastro
@LittleOpa: Zna ktoś przyczynę tego fenomenu? Mamy niższe koszta pracy, niższy koszt wynajmu, a pomimo tego kawa jest droższa.

Gdzie leży przyczyna?

@Cierniostwor: PODATKI! PODATKI UCISKAJĄ BIEDNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW, TRZEBA WPROWADZIĆ KATOTALIBAN RADZIECKI I WYJŚĆ Z LEWACKIEJ UNI KTÓRA NAS OKRADA ( ͡° ͜ʖ ͡°)