Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wykopki starszej daty, czy wam też brakuje czasu na cokolwiek? Ja mam wrażenie jakby mi życie uciekało między palcami i tylko mi coraz więcej włosów wypada. A dzieci nawet nie mam! Od jakiś 3 ostatnich lat tak to wszystko przyspieszyło że jestem przerażony. 34 lata a mam wrażenie jakbym już musiał na emeryturę przejść.

6h30 pobudka
7h10 wyjście z domu
7h30 praca w biurze. Praca mentalnie mnie zabija ale dobre pieniądze są.
14h00 przerwa godzinna. Niestety trzeba ją wziąć. Chodzę sobie po mieście słuchając podcastów lub siedzę na ławce i oglądam youtube jeżeli jest za gorąco by chodzić.
15h00 praca
16h30 wychodzę z biura
17h15 jestem w domu, korki + drobne zakupy
17h30 shake, jedzenie. Wrzucenie prania, umycie naczyń, obejrzenie dwóch filmików na youtube.przygotowanie ubrania na przyszły dzień,
19h00 silownia
21h00 wychodzę z siłowni, prysznic
21h30 odgrzanie obiadu, jedzenie obiad. Sprzatanie
22h00 obejrzę jeden odcinek z różowa serialu
23h00 spac

I tak dzień w dzień. Weekendy nie lepsze bo zanim odpocznę to jest już niedziela 14h.

I gdzie ja się pytam czas na spacer? Gdzie czas na czytanie książek, artykułów czy granie w cała biblioteczkę na Steam? A gdzie czas by szlifować język obcy? A może poczytać pracę i obejrzeć film dokumentalny by dowiedzieć się co się dzieje na świecie? A może czas by sprawdzić notowania na giełdzie? A gdzie czas by może wrzucić coś na gita lub zacząć tworzyć apke na androida? A co z sterta seriali i filmów? A gdzie czas by pójść z różowa do kina lub do restauracji? A może przylutować te słuchawki co mi się zepsuły?

Stoję w miejscu a miesiące, lata, mijają

Eh urodzić się oskarkiem lub różowa...

#pracbaza #korposwiat #zwiazki #ekonomia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62da20290217cee2f4eed543
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 104
14h00 przerwa godzinna. Niestety trzeba ją wziąć


@AnonimoweMirkoWyznania: jeden z bardziej posranych pomysłów w korpo, jak zaczynałem w swojej branży też tak miałem. Efektywnie wszyscy normalni wychodzili po 8h z godzinną przerwą pomiędzy - polecam jeżeli nie jesteś w obozie pracy, nikt kogo znam nigdy tego nie pożałował.

Jest w twojej branży możliwość pracy zdalnej? Oszczędzasz w ten sposób czas na dojazdy, debilne pomysły typu obowiązkowe godziny przerwy, ciężej o kontrolę
@AnonimoweMirkoWyznania: z jednej strony rozumiem frustrację, zwłaszcza przerwą nie wliczaną w czas pracy, ale z drugiej właśnie napisałeś że masz cały weekend na odpoczynek, chodzisz na siłownię i sporo oglądasz YouTube. To jest kilkadziesiąt godzin tygodniowo które możesz sobie dowolnie zagospodarować. Ciekawi mnie też pozycja "przygotowanie ubrań" - ile to może trwać?

A pomyśl że ludzie mają po kilka gówniaków i może siłownia się kończy, ale wszystko udaje im się jakoś
I gdzie ja się pytam czas na spacer?


@AnonimoweMirkoWyznania: według mnie masz wolne pomiędzy 17:30 a 23:00, czyli 5:30. A że część tego czasu spędzasz na oglądaniu filmów na YT, to inna sprawa. Poza tym - codziennie robisz pranie, zmywanie i sprzątanie? Różowa nie pomaga?
@vrraaaz:

@AnonimoweMirkoWyznania Siłownia dostaje od ciebie 2x więcej czasu dziennie niż twoja dziewczyna. Hmmm..


I co w tym złego pantoflarzu?

@fat_american_kid:

silownia mniej czasu po #!$%@? tyle chodzic jak nie masz 2 metrow to i tak slabo :)


@firyt:

po #!$%@? chodzisz na siłownię codziennie


@doncorleonePL:

Co ty robisz 2h na siłowni ??????????


2h dziennie na siłowni marnujesz. To jest ten czas na kino, spacer, języki itp

@
@AnonimoweMirkoWyznania:

Prowadzimy podobne życie

7h20 pobudka

8h20 wyjście z domu

8h30 praca w biurze.

15h30 wychodzę z biura

15h40 jestem w domu, + drobne zakupy

16h00 jedzenie , sprzątanie , pranie , gotowanie

18h00 ogródek, opalanie przy basenie , słuchanie muzyczki , nicnierobienie

20h00 ploteczki, znajomi - spotkania , spacerki

21h30 ulubione seriale ,

22h00 filmy , internet

24h00 spać
t00l: Albo pracujesz w Januszeksie - w takim wypadku zmień robotę, bo w IT flexible hours, WFH czy 4-dniowy tydzień pracy to żaden szczyt. Szukaj firmy gdzie dowiedziona wartość > klepanie godzin w biurze i wtedy jak dowieziesz wartość dla firmy w ciągu dnia to nikogo nie będzie obchodzić czy zajęło Ci to 2 czy 10h.

Albo masz małego skilla w dowożeniu wartości - może po prostu brak ci skilla, ale
t00l: @Pozytywny_gosc: bo większość ludzi jak trenuje to dla zdrowia, może jakiegoś zrzucenia sadła, a nie niewiadomo jakiej rzeźby. Jak gość chce to proszę bardzo, każdemu jego fetysz, ale wtedy to jego wybór hobby który do zdrowego trybu życia potrzebny nie jest i głupio narzekać, że nie ma się czasu na inne rzeczy jakby to był jakiś obowiązek którego nie da się pominąć albo zamienić na zdrową aktywność np. jazdę
nie musze nikomu cisnac nie bedzie nawet w tym dobry, bo bedziesz gymcelem, jedyne kto komplementy bedzie ci mowil to koledzy a to gejowksie ;D


@fat_american_kid: a ty nie wiesz że na siłowni ćwiczy się dla kumpli a nie dla bab? Baby nie obchodzi twoja sylwetka, tylko twarz i wzrost
Dla zdrowia nawet lepiej mieć ogólny ruch/cardio niż ćwiczenia siłowe. Może pomyśl o kompromisie i zamień siłkę na bieżnię w domu/mieszkaniu. Wtedy możesz oglądać filmy/uczyć się czegoś podczas treningu.


@AnonimoweMirkoWyznania: To jest kompletna bzdura. Jeżeli mamy wybierać między jednym i drugim, to ćwiczenia siłowe są znacznie lepsze dla długowieczności i ogólnego zdrowia niż cardio. O bieżni nie wspominam, bo nie dość, że bieganie samo w sobie jest dość niezdrowe, o ile