Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wykopki starszej daty, czy wam też brakuje czasu na cokolwiek? Ja mam wrażenie jakby mi życie uciekało między palcami i tylko mi coraz więcej włosów wypada. A dzieci nawet nie mam! Od jakiś 3 ostatnich lat tak to wszystko przyspieszyło że jestem przerażony. 34 lata a mam wrażenie jakbym już musiał na emeryturę przejść.

6h30 pobudka
7h10 wyjście z domu
7h30 praca w biurze. Praca mentalnie mnie zabija ale dobre pieniądze są.
14h00 przerwa godzinna. Niestety trzeba ją wziąć. Chodzę sobie po mieście słuchając podcastów lub siedzę na ławce i oglądam youtube jeżeli jest za gorąco by chodzić.
15h00 praca
16h30 wychodzę z biura
17h15 jestem w domu, korki + drobne zakupy
17h30 shake, jedzenie. Wrzucenie prania, umycie naczyń, obejrzenie dwóch filmików na youtube.przygotowanie ubrania na przyszły dzień,
19h00 silownia
21h00 wychodzę z siłowni, prysznic
21h30 odgrzanie obiadu, jedzenie obiad. Sprzatanie
22h00 obejrzę jeden odcinek z różowa serialu
23h00 spac

I tak dzień w dzień. Weekendy nie lepsze bo zanim odpocznę to jest już niedziela 14h.

I gdzie ja się pytam czas na spacer? Gdzie czas na czytanie książek, artykułów czy granie w cała biblioteczkę na Steam? A gdzie czas by szlifować język obcy? A może poczytać pracę i obejrzeć film dokumentalny by dowiedzieć się co się dzieje na świecie? A może czas by sprawdzić notowania na giełdzie? A gdzie czas by może wrzucić coś na gita lub zacząć tworzyć apke na androida? A co z sterta seriali i filmów? A gdzie czas by pójść z różowa do kina lub do restauracji? A może przylutować te słuchawki co mi się zepsuły?

Stoję w miejscu a miesiące, lata, mijają

Eh urodzić się oskarkiem lub różowa...

#pracbaza #korposwiat #zwiazki #ekonomia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62da20290217cee2f4eed543
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 104
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Marnujesz czas na godzinę przerwę w pracy. Nikt tak nie robi. Mógłbyś skończyć już 15:30 pracę.
Potem masz od 16 czas wolny dla siebie a to że go przeznaczasz na siłownie, filmiki czy sprzątanie to już Twoja własna sprawa. Wg. mnie i tak masz bardzo dobrze.

Ja mam na ten przykład 2 dzieci i o takim czymś jak wolne mogę pomarzyć o 21-22 jak pójdą spać ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Wszystko jest kwestią organizacji


@elena-mary: życie bywa znacznie bardziej skomplikowane :/

zapraszam do mnie, własna działalność zaczynam od 6 kończę o 20. Dobrze że tylko w sezonie wakacyjnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Popracujesz tydzień to docenisz co masz i ile czasu masz wolnego.


@macvir: zgadzam się z powyższym!

mój dzień zaczyna się o 6:40; kończy o 20 i na razie nic z tym nie zrobię; kwestia
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: i feel you brother.
Dlatego chodzę spać po 1, wstaję o 7, a w sobotę odsypiam, bo i tak jest na straty, trzeba ogarnąć rzeczy, na które w tygodniu nie ma czasu. Wiekszosc życia przesypiamy i przepracowujemy, taka prawda.

Dlatego prę w kierunku pracowania "na swoim". Szkoda mi życia na pracę dla kogoś
  • Odpowiedz
I gdzie ja się pytam czas na spacer? Gdzie czas na czytanie książek, artykułów czy granie w cała biblioteczkę na Steam? A gdzie czas by szlifować język obcy? A może poczytać pracę i obejrzeć film dokumentalny by dowiedzieć się co się dzieje na świecie? A może czas by sprawdzić notowania na giełdzie? A gdzie czas by może wrzucić coś na gita lub zacząć tworzyć apke na androida? A co z sterta seriali
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania lvl 23 here mam to samo też praca w biurze i w sumie spoko ta praca ale mnie zamula ja na twoim miejscu odkładał bym hajs i zrobił wszystko aby otworzyć jakiś biznes niby większy zapierodol ale satysfakcja z pracy na własne konto jest dużo większa niż #!$%@? na kogoś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No tak, musisz żyć takim samym dzikim tempem jak reszta społeczeństwa, a jak nie to będzie wielkie oburzenie. Coś ci powiem, doskonale cię rozumiem. Myślę, że w końcu pozostała część ludzi (tych wiecznie zajętych, a zarazem mających czas na wszystko) wreszcie zrozumie, że nigdy im nie starczy na wszystko czasu i postanowi jeszcze bardziej dokręcić tempo społeczeństwu. Wtedy czas może nawet stanie się jeszcze większą obsesją, bo nie da się
  • Odpowiedz