Wpis z mikrobloga

@Dorken: Wołyń nie wydarzył się 500 tylko 80 lat temu. Bliskie rodziny bestialsko pomordowanych tam Polaków przez UKRAINCÓW dalej żyją więc zamknij morde, że cię to nic nie obchodzi.

W jaką psychoze popadły wykopki. Przez ile będziecie udawć jak na was plują, że deszcz pada? Jeszcze mogłem zrozumieć robienie laski Amerykanom, Niemcom ale ukrom?
Jakoś ukraincom nie zalezy żeby utrzymać z Polską dobre stosunki nawet w obliczu wojny i dalej smiało
@markhausen: Tylko ze malo kto z Niemców pamięta o grunwaldzie czy malo który Szwed o potopie szwedzkim - za to ukraincy bardzo chętnie pamiętają o swojej historii wybielając morderców i zarzucając Polakom różne złe rzeczy (np: jak to robil juz byly ambasador ukrainy w Niemczech) Po drugie do tej pory żyją świadkowie którzy utracili wtedy swoich bliskich, którzy musieli uciekać przed grożącym im niebezpieczństwie. O Wołyniu trzeba pamiętać, o Katyniu też
A ja pluję na ludzi, którzy chcą zakopywać historię pod dywan w imię chwilowego uniesienia. W przeciwieństwie do Niemców czy nawet Rosjan z Katyniem historia Wołynia tkwi w podobnym stadium co ormiańsko-turecki konflikt o ludobójstwo z 1915 r. Problem z postrzeganiem UPA na Ukrainie istnieje co udowodnił ostatnio ambasador Ukrainy w Niemczech. Można wspierać Ukrainę ale też domagać się rozwiązania tej kwestii zamiast lizać sobie dupska jakby nigdy nic się nie stało.
@kasztanowcowiaczek: Jakoś Holocaust i inne zbrodnie nazistów nie mają daty przedawnienia a nagle Polacy mają dostosowywać się w imię chwilowego uniesienia. Przypomina mi to w małym stopniu sytuację z Katyniem w PRL tyle, że teraz zamiast władz to naród oddolnie karci za wspominanie o zbrodni. Kwestia Wołynia nie musi zupełnie wpływać na pomoc Ukrainie ale nadal wykopkowy ukrofil przywali się i zwyzywa od onuc (co tam, że temat Wołynia jest żywy
@Christoph_4 oczywiście że nie. Powinniśmy wrócić do tej dyskusji po wojnie i w obliczu znacznej poprawy naszej relacji z Ukrainą rozliczyć się ze wspólną historią.

W tym momencie rozdrapywanie ran jest bardzo na rękę Putinowi i reszcie tych kacapskich #!$%@?ńców.

BTW. Chociaż podobno Zełeński ma dzisiaj coś na ten temat mówić.