Wpis z mikrobloga

@Harven: @Harven: przeczytaj najpierw kilka książek , np "nienawiść" albo "zapomniane ludobójstwo na Kresach" a potem napisz coś konstruktywnego, ja nikogo nie obrażam , uważam że słusznie że Ukraińcy walczą z ruskimi i jest to dobre. Ale napewno nie zapomnę o tym co się stało przed laty. Nie mam zamiaru nastawiać nikogo przeciwko Ukraińcom, nie o to w tym chodzi, chodzi o pamięć o ofiarach. Ktoś kto mówi czy pisze
@markhausen: to czemu wspominamy holocaust, Katyń itd?


@timeofthe:

Wspominamy zbrodnie Niemców teraz, gdy nikt im nie grozi.

Natomiast wyobraź sobie. że to Niemcy są teraz najeżdżane przez agresywnego sąsiada. Który stopniowo zamienia ich kraj w ruiny i dymiące zgliszcza. Gwałci ich, morduje, rabuje.
A Polska im pomaga. Bo to jest dla nas opłacalne geopolitycznie.
Wysyła Niemcom setki czołgów, amunicję, przyjmuje uchodźców z Niemiec, itd, itp.

I właśnie w tym momencie
@Loraczio94: To jest właśnie niezrozumiałe dla psychofanów Ukrainy - ktoś może mieć odmienne zdanie w pewnej kwestii ale nadal wspierać Ukrainę. Od lutego mam zdanie, że Ukrainę w tej wojnie należy wspierać z kolei gardzę fanatyzmem, myśleniem stadnym i oddolnym represjom wobec osób mających inne zdanie czy przedstawicieli mniejszości w Polsce (zazwyczaj Białorusini i Rosjanie żyjący tu nie wspierają działań Putina a już były sytuacje z wybijaniem szyb, atakowaniem ich biznesów
@Dorken:

Ciebie tamte wydarzenia nie interesują - sa natomiast ludzie którzy prezentują odwrotną postawę. Jest jeszcze trochę świadków tamtych wydarzeń, którzy stracili swoich bliskich, musieli uciekać z swoich domów chroniąc swoje życie... Tutaj nie chodzi o sztuczne przeprosiny tylko o pamięć, o wydarzeniach które pochłonęły ofiar więcej niż teraz wojna w Ukrainie. Żeby te wydarzenia nigdy więcej sie nie powtórzyły. Nie o biczowanie poszczególnych Ukraińców (nie podoba mi się ten plakat
Ilu się odezwało od "chwilowegi uniesienia" XD

To jest bardzo proste: przywoływanie sprawy sprzed 100 lat która nie dotyczy 99% Polaków i 99% Ukraińców jest jawnym działaniem na rzecz Rosji więc jak dla mnie to możecie #!$%@?ć. Przed 2014 3/4 z was nawet nie słyszało Wołyniu.
@Loraczio94 : Ehh wywieszanie takich plakatów w dobie wojny, kiedy głównym celem polskiej polityki zagranicznej powinna być obrona niepodległości Ukrainy i tym samym bezpieczeństwa POLSKI jest absolutnie nie na miejscu; smutne. Działanie propagandowe na rzecz Rosji, która dzisiaj nam zagraża a w historii przyczyniła się do jeszcze większych zbrodni niż wszystkie ukraińskie razem wzięt.