Wpis z mikrobloga

Sranie się o historię która wydarzyła się prawie 100 lat temu jest tak samo śmieszne jakbyśmy Niemcom wypominali Grunwald, Rosjanom Zabory, a Szwedom Potop ( ͡º ͜ʖ͡º) a to że gloryfikują morderców Polaków, którzy doprowadzali do wyzwolenia ich kraju, to patrz historie partyzantki, żołnierzy wyklętych. Też gloryfikujemy osoby, które mordowały cywilów, ale jednocześnie walczyli o wyzwolenie Polski ¯_(ツ)_/¯.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@markhausen: zaraz się zlecą wykopki gówno znawcy historii i będą krzyczeć, że tak nie było. Było, było wyklęci tak samo pacyfikowali wioski ukraińskie jak i polskie, jedynie w mniejszym zakresie co wynikało z ich małej liczebności. Dalej nie mogę zrozumieć kultu żołnierzy wyklętych, większość z nich to przedwojenni gwałciciele i mordercy walczący później z komuną nie dla wolności polski, tylko żeby nie skończyć za dawne grzechy na stryczku.
Są chlubne wyjątki,
@markhausen: nie , mówię o człowieku który to zerwał. Czy się to komuś podoba czy nie Ukraińcy wymordowali tysiące Polaków na Wołyniu i nie tylko , nie należy o tym zapominać. Nie twierdzę ze obecnie Ukraina nie ma racji , walczy z rucholami dzielnie , ale zrywanie z przeszłością spowoduje brak przyszłości. Zrywanie plakatu to brak szacunku. Nie było na nim nic nieprawdziwego czy obraźliwego.
@zwykly_ktos i bardzo dobrze

@timeofthe a gdzie tu masz wspominanie, jawna prowokacją, jeszcze bombelek i napisy dla nas na wspominki po ukrainsku ( ͡° ͜ʖ ͡°) zeby Ukrainiec zrozumiał że ma się wstydzić tu i teraz będąc w Polsce na emigracji za jakąś bandę narodowców od siebie z kraju sprzed kilkudziesięciu lat

pluje na ludzi którzy to popieraja totalnie