Wpis z mikrobloga

@razzor91: A powiedz mi jedno, czy czytałeś chociażby to?

https://frontstory.pl/dezinformacja-ukraina-rosja-internet-media-spolecznosciowe-mowa-nienawisci/

Jak to jest że o Wołyniu najbardziej mówią fejk konta na twitter/wykop/fb czy profile które wcześniej uruchomiły sie w 2014 roku po aneksji, anty szczepionkowe itp?

Dlaczego ludzi prawdziwych realnych którzy chcą pamiętać jest tak mało?

Śmiało mogę rzucić tezę, że Polacy którzy najgłośniej mówią o Wołyniu w dupie tak naprawdę go mają, pewnie żadnej książki nawet o nim nie przeczytali
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@razzor91: naziści nie znęcali się nad ofiarami? Śmiała teza, proponuje doczytać co działo się np: w obozach. Ciekawym tematem są obozowe niemieckie strażniczki, a to jedna spuszczała swoje psy, aby zagryzały zywcem, a to druga butami na zamówienie zadeptywała, a to trzecia obcinała ludziom na żywca kończyny i specjalnie je zarażała. Chyba kolega za dużo się "stawki większej niż życie" naogladał, że ma wyobrażenie, że Niemcy to dżentelmeni, a jak zabijali
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Dzisiaj wszystko wykorzystuje się w celach politycznych. Historia jest przeinaczana albo zapominana. To jest dużo bardziej złożona kwestia, dlaczego głównie o tym przypominają obecnie tzw. ruskie trolle. Tak samo narasta z roku na rok krytyka Powstania Warszawskiego i wielu innych wydarzeń mających charakter patriotyczny i narodowy. Mi to osobiście przeszkadza, choć pewnie już jestem w mniejszości, która chciałaby pewnie federalnego państwa Unii Europejskiej.
  • Odpowiedz
@mexxl: Można wyciągać jednostkowe przypadki dla obrony swojej teorii. Nazistowski żołnierz za gwałt a w niektórych przypadkach sam stosunek z kobietą z okupowanych terenów mógł zostać ukarany, a swołocz z Rosji miała na to wręcz przyzwolenie. Poza tym, co innego jest zabić kulą w tył głowy, a co innego jest rozrywać ludzi na pół, miażdżyć brzuchy ciężarnych kobiet o drzewa czy dekapitować niemowlęta. Oto mi chodzi, że to Bandera i spółka
  • Odpowiedz
@Mikka: Wołyń w Polsce to raczej efekt mody na prawicę z czasów pierwszej kadencji PiS niż działań Rosji. Podczas EURO 2012 ważniejsze od Wołynia było jechanie Ukrainy za to jak pozbyła się bezpańskich psów przeprowadzając program eksterminacji nawet domowych psiaków i zakopywaniu ich w masowych grobach.
  • Odpowiedz
Podczas EURO 2012 ważniejsze od Wołynia było jechanie Ukrainy za to jak pozbyła się bezpańskich psów przeprowadzając program eksterminacji nawet domowych psiaków i zakopywaniu ich w masowych grobach.


@MLGkunek: O matko głupszego wytłumaczenia, i to na siłę nie mogłeś wymyślić xD. To była jakaś chwilowa mała sprawa a nie narodowa afera na kilka lat. Szczególnie dla narodowców jakeś bezpańskie psy miałyby przysłonić Wołyń. Przypominam że o organizacji Euro z nimi wiedzieliśmy
  • Odpowiedz
@Mikka: No widać jak wzrosła wraz z Majdanem XD Największe wzrosty zainteresowania hasłem "rzeź wołyńska" lipiec 2013 (przed Majdanem), 2016 (powstawanie i premiera filmu "Wołyń) i 2018. A na wykopie krąży tylko grafika z google trends z hasłem "bandera" jako jedyny dowód rzekomej działalności rosyjskich trolli, gdzie nawet nie ma pełnej zgodności z wydarzeniami z Ukrainy XD
M.....k - @Mikka: No widać jak wzrosła wraz z Majdanem XD Największe wzrosty zaintere...

źródło: comment_1657644206p8EFlbAtMmma9624go3j5m.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mikka: Ty masz głupie tłumaczenie rzekomego wpływu ruskich trolli. Nie wszystko co jest wbrew popularnej narracji jest powiązane z Rosją. To zrzucanie winy godne zachowania demokratów po zwycięstwie Trumpa. Wszędzie farmy ruskich trolli a na takim wykopku prędzej znajdziesz ukraińską propagandę (chociażby raporty ze strat rosyjskich bez większych dowodów).
  • Odpowiedz
prędzej znajdziesz ukraińską propagandę (chociażby raporty ze strat rosyjskich bez większych dowodów).


@MLGkunek: Oczywiście że tak, ale to propaganda jak najbardziej wskazana, żeby podbudować morale. Przecież to oczywiste i proste.

No i skąd ten nagły skok w lipcu 2013? To jest 4 miesiące przed Majdanem. Śmiejesz się z mojej tezy a jest ona i tak o wiele bardziej bliżej prawdy niż twoja xD. Przecież taki nagły skok po latach pustki, może
  • Odpowiedz
@Mikka: Początek zdobywania popularności był działaniem władzy jeszcze z czasów koalicji PO-PSL a patriotyczną narrację utrzymał rząd PiS (przy okazji popularność zdobyli wyklęci). Widać to chociażby po tym jak po "ciszy" sprzed 2013 cały czas Wołyń miał zwiększoną aktywność. Nie widzę tu nic powiązanego z Rosją a akcja z psami była na tyle medialna, że poza Polską mówił o tym zachód. Sugerować możesz wiele ale fakty są takie, że nie wszystko
  • Odpowiedz
@Mikka: Ruski troll stał się ulubioną wymówką niektórych środowisk po zwycięstwie Trumpa. Pisząc o ruskich trollach wychodzi na to, że nie rozumiesz jednej z naszych cech narodowych - Polacy kochają historię i pamięć o krzywdach wyrządzonych przez inne narody. Historia jest ważną częścią polskiej polityki dlatego czasem pojawia się Wołyń czy reparacje od Niemców za 2 wojnę.
  • Odpowiedz