Wpis z mikrobloga

a to że gloryfikują morderców Polaków, którzy doprowadzali do wyzwolenia ich kraju, to patrz historie partyzantki, żołnierzy wyklętych. Też gloryfikujemy osoby, które mordowały cywilów, ale jednocześnie walczyli o wyzwolenie Polski ¯\(ツ)/¯.


@markhausen: Dwie rzeczy:
-Skala ludobójstw
-W Polsce do wyklętych podchodzi się bardziej krytycznie, niż do UPA na Ukrainie
@zwykly_ktos Wołyń mnie gówno obchodzi, bo wydarzył się dawno temu i nikt żyjący nie ma z tym nic wspólnego.

Nie obchodzą mnie sztuczne przeprosiny przedstawicieli narodów. Może się obyć bez tego, ja za swojego ojca też nie przepraszam, to czemu ktoś ma przepraszać za pradziadka.

Wojna na Ukrainie dzieje się dziś, Rosja jest zagrożeniem światowym, kryzys migracyjny może się fatalnie skończyć dla Polski.

I szkoda, że większość Polaków tego nie rozumie, tylko
@Loraczio94: xD sam bym to #!$%@? zerwal. nie ogarniacie, ze przze takie wpychanie ludziom do gardel wolynia odnosicie odwrotny skutek? z tego samego powodu ludzie smieja sie z papieża, maja w dupie kosciol. wiecej wolynia. UKRAINIEC ZDZIELIL POLACZKA W ŁEEEEEEEEB (a kto nie zdzielil tego debilnego narodu? ukrainiec, niemiec, rusek, MURZYNI Z SUAHILI) czolgi jezdziły teeeeeeeż. tragedia to była ou jeeeeeeeeeeeeeEEEeeee.
@bizonsky: A ja pluję na ludzi, którzy chcą zakopywać historię pod dywan w imię chwilowego uniesienia. W przeciwieństwie do Niemców czy nawet Rosjan z Katyniem historia Wołynia tkwi w podobnym stadium co ormiańsko-turecki konflikt o ludobójstwo z 1915 r. Problem z postrzeganiem UPA na Ukrainie istnieje co udowodnił ostatnio ambasador Ukrainy w Niemczech. Można wspierać Ukrainę ale też domagać się rozwiązania tej kwestii zamiast lizać sobie dupska jakby nigdy nic się