Wpis z mikrobloga

Ludzie teraz płacą duży hajs by oglądać surowy beton a ty masz to za free. Kup tylko impregnat do betonu i tak zostaw. Kable ewentualnie zamień te białe podtynkowe na czarne, plus za inwestuj w puszki czarne natynkowe.
To czerwone to grunt. Kładziony na beton wałkiem do farby, dlatego tak wygląda. Przyczyną jest niedostateczne związanie tynku z warstwą szczepną. Powodów może być kilka ale ja obstawiam tynkowanie lokali w trakcie zimy. Większość producentów tynków wymaga temperatury +5°C zarówno otoczenia jak i podłoża (betonu). Da radę tynkować zimą, ale trzeba utrzymywać bezwzględnie wymagane warunki. Trzeba mieć juz okna, najlepiej izolację na budynku i nagrzewnice w lokalach utrzymujące odpowiednie temperatury,
To kupowanie w żabkach małpek przez budowlańców to nie żart. Ciekawi mnie właśnie jaki to ma wpływ na końcowy efekt. Tynk można poprawić, co z poważniejszymi elementami, np nośnymi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ashwaganda: Hehe kiedyś pracowałem na takiej budowie w blokach i od tamtej pory nigdy nie kupiłbym mieszkania z nowego budownictwa połowa bloków trzyma się na samych tynkach parę razy zdarzało się że ktoś się zatoczył walnął w ścianę to wyleciały pustaki z 4 piętra. Często balkony są bez zaprawy i tylko czekać aż to spadnie. Standardem było że elektrycy wykuwali dziurę i wypadał cały pustak i puszkę zostawiali w powietrzu a