Wpis z mikrobloga

@KalashnikovMirasnikov: ciekawe jak wielu wyborców konfederacji zmieniło by swoje upodobania, gdyby ktokolwiek zapowiedział wyrównanie wieku emerytalnego do 65 dla wszystkich. Niby to "młodzi ludzie" ale taki ktoś blisko 40 roku życia chyba już uważa tematy emerytalne istotne. A mający trochę więcej niż przeciętny iloraz inteligencji dwudziestolatek też ich nie ignoruje.
@PiccoloColo: No właśnie nic. Po prostu jeśli jedna strona cały czas biadoli jak kobiety mają #!$%@? i proponują projekty tylko dla kobiet to mężczyźni czują się ominięci.

@voov100 No to jest jedna z niewielu kwestii jaka mnie np wkurza. Mam zamiar głosować na to coś co powstanie z kotłowni i pslu oni też mają wyrąbane na wyrównanie wieku emerytalnego a to trzeba zrobić.

@derylio1 Większość sondaży, które każdy tak wychwala pokazuje,
@KalashnikovMirasnikov: ale reszta partii nic nie zaproponuje młodym mężczyznom bo wtedy julki będą krzyczeć że patriarchat i nie będą głosować na postępowych lwakufff albo kotłownie.

Inne partie stały się zakładnikiem swojej narracji. #!$%@?ą głupoty o pokrzywdzonych kobietach i jak to mężczyźni mają lepiej, a teraz zdziwienie że mężczyźni na nich nie głosują. No i nie mogą niczego mężczyznom zaproponować bo z godnie z narracją przecież oni mają zbyt dobrze a trzeba
@KalashnikovMirasnikov
Jestem mężczyzna i uważam Konfederację za partię wyjątkowo szkodliwą, po prostu. My mężczyźni nie potrafimy być kolektywni w walce (bardzo nie lubię tego słowa w tym kontekście) o swoje sprawy, dlatego też za to słono płacimy, czasem w postaci słonych łez. Nie mam zamiaru niczym Beata Tyszkiewicz oceniać partii i tłumaczyć co i jak. Jednak zdecydowanie wolę polityków bardziej empatycznych i chcących np. postawić psychiatrię na nogi. To mi pomoże. Żaden
@KalashnikovMirasnikov
No tak. To mężczyźni sobie zgotowali ten los. Zgadzam się. Nie wiem dlaczego dziś trzeba odczarowywać słowo patriarchat, który dziś zdycha w okropnym dla nas stylu. Wystarczyło by partia dominująca go kultywowała, by negatywnie wpływał na społeczeństwo, szczególnie młodszą jego część.
@KalashnikovMirasnikov
Myślę, że skupianie się na "manipulacjach" lewicy, cokolwiek by to nie znaczyło to bardzo bardzo poboczny temat.

To, też użycie tego słowa kończy merytoryczną dyskusję. Doskonale widać to na wykopie pod postami pigularzy. Z góry uważają, że ktoś Ich w dalszym ciągu obarcza.
Co konfederacja wymyśliła dla mężczyzn?


@PiccoloColo: Patrzysz na to z feministycznej perspektywy. Tzn. myślisz, że partia będzie "coś dla ciebie robić". Natomiast konfederacja po prostu nie wspiera różnych pomysłów i ustaw do prześladowania mężczyzn które popierają inne partie - np. ustawy antyprzemocowej. Konfederacja nie ma też programu (póki co przynajmniej) "traktujmy kobiety jak osoby niepełnosprawne i obsypmy je pieniędzmi". Nie ma innej partii z nawet tak skromną ofertą dla mężczyzn.

Prawica
@CyfrowyD: A lewica ma coś do powiedzenia w tym kraju? Bo jak ostatnio rządzili to było za czasów SLD. Jak ktoś życzy sobie równości to musi głosować na centrystów lub liberalistow. Niestety w dzisiejszej polityce mamy zbyt miałkich polityków którzy zwyczajnie kierują się słupkami zamiast skupić się na rzeczywistości.
KO też powinno zająć się programem, dobraniem sobie odpowiednich frontmenow i zrezygnowaniem z byciem miękkim bo to im nie pomaga. O Konfie