Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mozgogrdyczka: i potem masz spaślaki wszędzie, bo nie wiedza kiedy są głodne a kiedy nie, ile zjeść można a ile za dużo, rozpieprzone totalnie poczucie sytości.


O właśnie to. Mam 34 lata i dopiero teraz mi się udało wziąć się za siebie na tyle by zrzucić ten bebech i właśnie jak zacząłem to robić to postanowiłem jest mądrzej a nie jak do tej pory nażreć się pod korek jak świnia potem
Żadnemu dorosłemu nikt na siłę nie każe jeść czegoś na co nie ma ochoty, jednak wmuszanie dziecku jedzenia na siłę to niemal standard w Polskich rodzinach, skąd to się w ogóle wzięło?


@Zgrywajac_twardziela: pewnie stąd, że nikt za 30 minut nie będzie gotował drugiego obiadu dla bachorów, bo wtedy one akurat będą głodne ¯\_(ツ)_/¯
@ZdeformowanyKreciRyj: @Zgrywajac_twardziela:

Mirasy - po prostu z wiekiem zmienia się smak. I nie chodzi tu o zmianę upodobań co po prostu zwykłe zmiany w organizmie przez co inaczej odbiera się te same smaki co wcześniej.

Dzieci na przykład znacznie bardziej czują smak gorzki od dorosłych ludzi i dawanie im gorzkiej czekolady bądź czegokolwiek gorzkiego jest prostym sposobem na to, żeby tego nie zjadły. Jednak już w okresie adolescencji ta sama
jednak wmuszanie dziecku jedzenia na siłę to niemal standard w Polskich rodzinach, skąd to się w ogóle wzięło?


@Zgrywajac_twardziela: Wydaje mi się, że po to by dziecko miało zbilansowaną i zróżnicowaną dietę lub by spróbowało nowych rzeczy. Ja tam odwrotnie byłem chowany. Jadłem tylko kromki z masłem bo to mi smakowało. Jako dziecko za Chiny nie chciałem jeść normalnych rzeczy. Koniec końców byłem chudym i chorowitym dzieckiem, ale później wyrosłem na
@OCIEBATON: Jak nie chce to zabieram i wyciagam z krzeselka. Oczywiscie odrazu leci do szafki z chrupkami i ciastkami. Ryk slychac w calej wsi xd. Po chwili glodnieje i wraca do obiadu xD